Archive: January 19, 2022

Uncategorized

Ďalšie psie hračky Z päťdesiatych rokov a 1960

Pokračovanie z môjho posledného príspevku, tu je niekoľko ďalších psích hračiek z 50. rokov a 1960. Obzvlášť sa mi páči topánka Wingtip. To sú vo veľmi dobrom stave – žiadne zubov – takže sa nikdy nebudú hrať.

Hračky pre psov, pravdepodobne American, 1950 a 1960. LaTex gumy a farby, kovové “znamienka”, “výrobca neznámy.
Rovnako ako u kolekciu hračiek “vlastnil” od malého pomeranian v snímke, ktorá bola témou pre môj posledný príspevok, tieto prasknuté hračky majú formu objektov, že psi sa neočakáva, že budú hrať s, najmä rukavicou a topánkou. Z meradle a vyrobené z nevhodných materiálov, to je to, čo George Bassalla nazýva “transformované objekty”, kde sú funkčné objekty znovu vypracované, často mimo meradle a z oveľa drahších materiálov potom originály, na slávnostné účely (napríklad biskupi ‘ COPERIERS.)

Transformované objekty sú tiež široko používané na účely hry. Myslite napríklad na hračku z tkaniny. Takýto objekt je bezpečnejší pre hru, samozrejme a umožňuje dieťaťu praktizovať gesto kladie, ale jeho transformovaný charakter je tiež zábavný pre dospelých, ktorý ho dáva batoľa. Myslím si, že môžeme pridať ďalšiu charakteristiku pre transformované hracie objekty – často robia nevhodné, zábavné zvuky, ako je zapisovanie.

Takže “transformovaný objekt” psie hračky sú súčasťou oveľa väčšieho množstva postupov v materiálnej kultúre. Nie, že psi sa starajú o ich koncepčnú sofistikovanosť ….

Zdieľajte to:
Twitter
Facebook
Viac

Linkovaný
Tumblr

Páči sa ti to:
Rovnako ako načítanie …

Súvisiaci

Pozrite sa, čo moje hračky! 16. január 2016in “Animal-Human Interakcia”
Hračky pre psov: pobavenie z dvoch bodov viewoctober 26, 2017in “zviera humor”
Macy’s Kennel shop na Westminster Canine Show, 1956Fersbary 14, 2018in “Animal-Human Interakcia”