Ako často musia byť psy a mačky očkované?

Dec 8, 2022 Uncategorized

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestShare pre Moreaddthismore10

Každý deň po celej krajine, šteniatkach a mačiatka, ako aj dospelých psov sú masívne vakcinované viacnásobnými vírusovými a bakteriálnymi antigénmi s nádejou na zvýšenie ich zdravia a zastaviť potenciálne budúce infekčné ochorenie. Aj keď vakcinácia môže byť určite rozhodujúcou súčasťou podrobného preventívneho lekárskeho programu, táto technika „Jeden výstrel sa zmestí na všetky“, ktorá bola príliš ďaleko nevedeckám.

Podľa Kirkovej veterinárnej terapie, textu, ktorý sa vyučoval na mnohých veterinárnych školách, bola ročné očkovanie praxou, ktorá sa začala pred mnohými rokmi, ktorá nebola založená na dôkazoch alebo vede, ale na úrovni praxe, aby priniesla rodinné domáce zvieratá pre fyzické domáce zvieratá. skúšky. A zatiaľ čo v minulosti sme mali pocit, že zlepšenie vakcinácie by mohlo zlepšiť zdravie iba v posledných rokoch, existoval dôkazy o tom, že pri vakcinácii sa môže zapojiť do epidémie chronických chorôb u našich rodinných domácich miláčikov z chronických kožných alergií, hormonálnych porúch, tráviaceho trávenia Choroby traktu, poruchy správania, neurologické choroby, autoimunitné choroby, ako aj potenciálne určité rakoviny.

Z týchto dôvodov dôrazne žiadam, aby majitelia domácich miláčikov konkrétne požadovali a požadovali od svojich veterinárnych lekárov, či je konkrétny očkovanie absolútne potrebný vo svojich domácich miláčikoch, a/alebo či je možnosť merania titrov očkovania života Rodinné domáce zvieratá s viacerými vakcináciami.

Vakcinačné titre sú krvné testy, ktoré môžu u mnohých domácich miláčikov papierovať ochrannú imunitu, a teraz zistíme, že vírusová imunita voči mnohým jadrom vírusom, ako je Parvo a Distemper u psov, ako aj panleukopénia u mačiek, môže trvať mnoho rokov. Život domáceho maznáčika. Vakcinácia besnoty nesmie dostať oveľa častejšie, ako je potrebné, bežne každé tri roky pre mnohých dospelých rodinných domácich miláčikov v mnohých štátoch. Vakcinácia určite pomohla zastaviť veľa infekčných chorôb v našich domácich miláčikoch, avšak nadmerné používanie a zneužívanie očkovania sa stala pre našich rodinných domácich miláčikov dnes hlavným problémom, a to je problém, o ktorom sa domnievam, že majitelia domácich miláčikov musia byť plne vedomí toho Rozhodnutia týkajúce sa zdravia vášho domáceho maznáčika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *