Rok 2014 v Recenzii

Jan 9, 2023 Uncategorized

2014 bol pre nás všetkých pri vedomej mačke veľmi dobrým rokom. Naša čitateľská a fanúšikovská základňa rástla rýchlo, vďaka vám všetkým, ktorí čítate tento blog každý deň, komentujte tu a na našej stránke Facebook a zdieľajte to, čo čítate so svojimi priateľmi a sledovateľmi. Allegra, Ruby a ja si vážim vašu podporu viac, ako môžu povedať slová.

S viac ako 365 príspevkami je ťažké zvýrazniť iba niekoľko príspevkov. Vyberám si niektoré z našich najobľúbenejších pre tento rok na konci recenzie. Dúfam, že sa vám tento pohľad bude páčiť.

Január

Plánovanie nehnuteľností pre domáce zvieratá: Zabezpečte svoju mačku
V prípade, že sa vám niečo stane

Nikto nechce premýšľať o tom, že by sa ochorel, nespôsobil alebo umieral, ale ako zodpovední rodičia mačiek vďačíme našim mačkám, aby premýšľali dopredu a dohodli sa na ich starostlivosti v prípade smrti alebo inej núdze. Usporiadanie skôr, ako sú potrebné, znamená pokoj nielen pre vás, ale aj pre rodinu a priateľov, ktorí nemusia vedieť, čo robiť.

Február

Mačky sú súčasťou rodinného podniku v husliach dreva

Táto vlastnosť uznávaných hudobníkov Mark Wood a asistenti mačiek Laury Kaye [sa ukázalo ako] jeden z našich najobľúbenejších stĺpcov „Works Cats“. Drevené husľové remeslá absolútne fantastické elektrické husle a Mallomar, Melody a Ziggy Stardust sú neoddeliteľnou súčasťou podnikania.

Pochod

Chronické zvracanie u mačiek nie je normálne

Zvracanie u mačiek nie je normálne. Obdobie. Príliš veľa strážcov mačiek racionalizuje príležitostné alebo dokonca chronické zvracanie s vysvetleniami, ako napríklad „len zje príliš rýchlo“, „má citlivé žalúdky“ alebo „je to len kaderník“. Chronické zvracanie môže byť indikátorom závažných chorôb tenkého čreva, vrátane zápalového ochorenia čriev a črevného lymfómu.

Apríl

Ako chemikálie na trávu ovplyvňujú vašu mačku – dokonca aj vnútorné mačky

Niet pochýb o tom, že hnojivá trávnikov a pesticídy sú nebezpečné pre domáce zvieratá a ľudí. Najmä domáce zvieratá môžu absorbovať pesticídy cez labky alebo ich olízať z tela. Okrem toho môžu byť domáce zvieratá vystavené pesticídom, keď jedia trávu. Chemikálie trávnika sledovali interiéry, ktoré kontaminujú vzduch a povrchy vo vnútri domu. Ale to nie je miesto, kde nebezpečenstvo končí. Prinášate tiež niektoré z chemikálií, ktoré sa nachádzajú v hnojivách a pesticídoch v interiéri na topánky.

Smieť

Trpí vaša mačka stresom fúzy?

Všimli ste si, že vaša mačka vytiahla jedlo z misky, hádzala ju vedľa misky a potom ju pokračovala v jedle? Možno, že vaša mačka používa jej labku na „ryby“ jedla z misky na jedlo? Ak áno, potom vaša mačka pravdepodobne zažije stres.

Jún

Eutanázia: perspektíva veterinára

Tento príspevok Feline veterinárneho lekára Elizabeth Colleran, DVM, bol jedným z našich najčítanejších príspevkov roka. Colleran zdieľa, aké je eutanázia pre starostlivého a súcitného veterinárneho lekára.

Júl

Mačky v Shasta Abbey

Táto funkcia sa zaraďuje ako jeden z mojich obľúbených príspevkov roka. Abbey Shasta Abbey sa nachádza vo vidieckej oblasti na 16 zalesnených akroch na úpätí hory Shasta v severnej Kalifornii. Kláštor, ktorý bol založený v roku 1970, slúži ako výcvikové stredisko pre budhistických mníchov a miesto praxe pre laikov. Je tiež domovom 12 mačiek

August

LifeStages and Lifestyle Diets: Skutočne ich potrebuje vaša mačka?

Kŕmenie vašej mačky druhom primeranou stravou je najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť pre jej celoživotné zdravie. Nemôžete ovládať genetiku svojej mačky, ale môžete ovládať, čo ju nakŕmite. Mačky sú povinné mäsožravce, čo znamená, že potrebujú mäso nielen na prežitie, ale aj prosperujúce. Aj keď by vám výrobcovia potravín pre mačky verili inak, potreby mačiek v priebehu jej života sa toľko nezmenia.

September

„Tortitude“ – jedinečná osobnosť
Mačky korytnačky: skutočnosť alebo fikcia?

Niet divu, že tento príspevok o tortoch a ich jedinečných osobnostiach bol jedným z našich najobľúbenejších príspevkov. Jackson Galaxy a dvaja mačkoví veterinári zaznie na to, či je to mortitude faktom alebo fikciou.

Október

Náklady na veterinárnu starostlivosť: perspektíva veterinára

Veterinárna lekárka Feline Elizabeth Colleran, DVM, zdieľa to, čo skutočne súvisí s nákladmi na veterinárnu starostlivosť a ako veterinári pomáhajú klientom čo najlepšie rozhodnúť o starostlivosti o svoje mačky.

November

Keď mačka klienta zomrie: Pocta Belle

Týždeň pred Deň vďakyvzdania zomrel jeden z mojich dlhodobých klientov mačiek náhle. Bohužiaľ, je to súčasť tejto práce, ktorú som sa rozhodol urobiť. Snažím sa podporiť strážcu mačky v ich zármutku a ja sám plačem slzy. Som potešený vedomím, že aj keď som nebol schopný oddialiť alebo zabrániť smrti, moje stretnutia Reiki prispeli k lepšiemu zdraviu a kvalite života môjho mačacieho klienta. A zastrčil som spomienku na Belle a všetkých ostatných do zvláštneho rohu môjho srdca.

December

Spýtajte sa veterinára: Čo mám nakŕmiť svoju mačku?

Feline Veterinarian Fern Crist, DVM, vysvetľuje, prečo sú mačky najzdravšie pri konzumácii stravy, ktorá čo najbližšie napodobňuje celé malé zvieracie zviera a čo jenull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *