Nadmerné lapanie po psoch

Feb 6, 2023 category

AddsThis zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPirestShare pre Moreaddthismore3

Bežnou otázkou, ktorú vlastníci domácich miláčikov položili, je: „Prečo môj domáci miláčik príliš nohaví?“ Pretože psy majú veľmi obmedzené potné žľazy, lapanie po dychu je v skutočnosti hlavným spôsobom, ako psi a mačky rozptýlia teplo, a tak najbežnejšou príčinou lapania by bolo domáce zviera, ktoré je horúce alebo prevádzkované horúčkou. Lating sa môže vyskytnúť aj v dôsledku vnímanej bolesti z nejakej choroby, či už ide o vonkajšie zranenie alebo nejaký druh vnútorného ochorenia alebo choroby.

Mnoho starších zvierat sa zvyčajne dá nohavice kvôli problému vo svojom termoregulačnom centre v ich mozgu a rovnako ako starší človek, často chladný alebo studený, staršie zvieratá majú tendenciu bežať na horúcej strane a budú sa lietať oveľa častejšie ako mladšie domáce zvieratá . Nakoniec, nadmerné lapanie po dychu u psov a mačiek v niektorých prípadoch môže naznačovať vysoký krvný tlak u stredných alebo starších domácich miláčikov. Ak teda nie je možné nájsť žiadne ďalšie príčiny lapania, krvný tlak vášho domáceho maznáčika by sa mal merať tak, aby zistil, či existuje hypertenzia a či je uvedená lekárska terapia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *