Ako urobiť liek liečiť pre vás, ako aj pre vaše domáce zviera

Aug 27, 2022 Uncategorized

AddsThis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPirestShare do MoreaddthismoreSmore

Moja mačka bola zdravá, pretože som ho prvýkrát prijal pred 14 rokmi. Ak vidíte domáceho maznáčika každý deň, v niektorých prípadoch môže byť ťažké vyzdvihnúť progresívne zmeny. Nedávno som si všimol presne, aký tenký skončil a keď som si ho vybral, vyzeralo to, akoby jeho srdce bilo o niečo rýchlejšie ako obvykle. Ešte jedna vec, ktorú som si všimol, bolo to, že pil oveľa viac vody ako obvykle, rovnako ako sa zdal nepokojný a začal veľa vokovať. Zrátané a podčiarknuté: Nastal čas vziať si polnoc na skúšku, aby ste zistili, čo sa deje s mojím starým kamarátom.

Po dôkladnom vyšetrení, ako aj krvných prácach, nám odporučilo, aby Midnight mala nadmernú štítnu žľazu a vyžadovala by si každodenné dávky mettimazolu. Teraz mi bolo povedané nespočetné množstvo klientov presne, aké náročné je poskytovať lieky konkrétnym mačkám, ako som očakával, že by som sa nemohol skutočne spojiť – až doteraz. Midnight je jedna zdvorilá mačka. Bez ohľadu na to, koľko sa ho snažím „oklamať“, vždy chápe, čo sa deje. Úplne chápe, keď sa ho snažím technikovať s chutnou pochúťkou pri nákupe, ako aj medikovať ho v porovnaní s tým, keď mám len liečbu. Nechápem, ako však rozumie zakaždým.

Po mnohých pokusoch a chybách som nakoniec zistil, čo ho odhodí: počuje chrastenie tabliet, keď ich dostanem z fľaše. Vyriešené vydanie, však? Nie z dlhej strely. Áno, chytenie Midnight vyriešilo jeden problém; Skutočne však dostali lieky vo vnútri, čo predstavovalo úplne nový problém. Jeho prvou stratégiou bolo zavrieť ústa pevne zatvorené. Keď som bol schopný dobyť túto stratégiu, ako aj pyt jeho ústa otvorí, rýchlo vyplivol lieky. Nakoniec, keď som veril, že som tento problém vyriešil zmiešaním lieku s niečím chutným a prinútil ho dolu s injekčnou striekačkou 3 ccm, potom našiel techniku, aby sa zvrhol! Midnight zvíťazil.

Rovnako ako som sa chystal pripustiť porážku, moja miláčik milujúca mačka mi presne pripomenul, ako chorý polnoci dostáva bez jeho liekov. Jedinou reakciou, ktorá sa v tomto čase oplatila vyskúšať, bola zložená verzia mettimazolu. Zložené lieky je vývoj špecifických liekov na tvarovanie odlišných potrieb pacienta, vrátane zmeny typu lieku (napr. Zmena z tuhej tablety/kapsuly na kvapalinu). Zlúčenina sa môže použiť v prípadoch, keď je potrebné uberať lieky, aby sa vynechali nepodstatné prísady u domácich miláčikov s niekoľkými alergiami/citlivosťami, pridali arómy alebo zjednodušili presnú dávku pre presnú dávku pre presnú dávku pre presnú dávku domáce zviera. V niektorých prípadoch sa dávka, ktorá sa na trhu ponúkne na trhu, rovnomerne nerozdeľuje, ak vôbec, takže zloženie lieku môže byť jedinou metódou na zabezpečenie príslušnej dávky.

Typ dávkovania, ktorý sa ukázal ako to najlepšie na polnoci, boli transdermálne striekačky. Transdermal je technika prepravy liekov, kde aktívna zložka cestuje skôr s kožou ako s bruškom alebo injekciou. Mettimazol prišiel v 1 ccm (ml) injekčných striekačkách pri 100 mg na koncentráciu ml. Pretože dávka na polnoci bola 10 mg. To predstavovalo 0,1 ml, ktoré bolo jasne označené injekčnou striekačkou, do ktorej bol liek prišiel. Každá striekačka vrátane 1 cm3 trvali 10 dávok.

Zložené lieky sú k dispozícii v rôznych formách, dávkach, farbách, tvaroch, príchutiach a množstvách. Je nesmierne nevyhnutné hovoriť o tomto výbere so svojím veterinárnym lekárom, ak máte problém s už vytvorenými „proprietárnymi“ dávkovými formami. Ešte jedna základná vec so zlúčeninami je, že celý tento rozsah môže byť najprv oveľa náročnejšie poskytnúť primeranú dávku. Ak si nie ste istí, ako sa niečo poskytne alebo presne ako správne podávať lieky, váš lekár s 1800PeMeds je tu práve tu, aby vám pomohol.

Po niekoľkých dňoch zistíte, že rovnako ako ja som to urobil, že nie je dôvod pokračovať v boji so svojím domácim miláčikom, ako aj to, že poskytnutie vhodnej dávky môže byť oveľa jednoduchšie a oveľa pohodlnejšie. S transdermálnymi liekmi, ktoré boli predpísané na polnoci, všetko, čo teraz robím, je trieť malé množstvo na vhodnom mieste, zatiaľ čo on sedí na mojom lone a sleduje televíziu. Ani neuznáva, že je liečený.

Kedykoľvek budete čeliť domácemu miláčikovi, ktorý trpí stavom, ktorý sa zdanlivo zriadil z ničoho nič alebo sa zdá, že sa zhoršuje namiesto lepšieho, je čas navštíviť veterinárny lekár. Veterinárny lekár mnohokrát mnohokrát videl presné príznaky, ktoré váš domáci miláčik trpí, a má arzenál možností liečby vrátane C.Ompounded lieky.

Ako vždy, ak máte otázku spojenú s liekmi, nepredpokladajte riešenia, dávku alebo odpoveď. Telefonický hovor vášmu lekárnikovi s 1800Petmeds, ktorý bude s potešením odpovedať na tieto obavy pre vás, alebo vás prevedie k najlepšiemu zdroju, aby ste objavili službu, ktorú hľadáte.

Zložené lieky lieky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *