Ako vyčistiť uši vášho domáceho maznáčika

Nov 3, 2022 Uncategorized

AddsThis zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare na PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore8

Zistil som, že najlepšou metódou na vyčistenie uší domáceho maznáčika je získanie roztoku rozpustného vo vode, ktorý obsahuje sušenie činidiel, ako je kyselina salicylová. Zistil som, že tieto látky sú bežne najúčinnejšie pri lámaní a vysychaní vosku, ako aj výtoku, ktorý sa môže ustanoviť najmä u psov na disketu, ako aj ktoré je bežne zodpovedné za rozvoj sekundárnych bakteriálnych a kvasinkových infekcií .

Jedným z mojich preferovaných uši roztokov je Epi-at, ktorý existuje už mnoho rokov. Zistil som, že spláchnutie uší liberálne týmto riešením na niekoľko minút je bežne najlepšou metódou pri čistení takýchto voskových uší. Domáce zviera bežne potriasa hlavou prebytočnej vlhkosti, ktorú potom môže byť bezpečne utretý suchou gázou alebo bavlnenými guľami. Aj keď budem bežne využívať Q-TIP v prieskumnom priestore pri hlbokom čistení ušných kanálov, zvyčajne neučím klientov, aby to robili v dome, pretože sa obávali performácie ušného bubna, ak idú rovnako ďaleko. Zvyčajne navrhujem vypláchnuť uši s vynikajúcim vysychajúcim roztokom najmenej niekoľkokrát týždenne, ako aj niekedy častejšie, ak má domáce zviera aktívnu súčasnú infekciu.

Pre tých domácich miláčikov, ktorí radi plávajú alebo kúpajú veľa, navrhujem vypláchnuť uši po kúpaní alebo kúpaní. Jeden z mojich preferovaných produktov, Zymox Otic HC je vynikajúci na to, aby som mohol využiť u týchto domácich miláčikov náchylných na kvasinky alebo bakteriálne infekcie, pretože toto roztok zabíja tieto mikróby nielenže, ale budú prirodzene aj enzymaticky udržiavať uši čisté, bez požiadavky. na využitie ďalších čistiacich prostriedkov alebo liekov v mnohých prípadoch.

Uši infekcie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *