Správa zápalového čreva syndrómu v rodinných domácich miláčikoch

Nov 17, 2022 category

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookFookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestPinterestPirestShare do MoreaddthismoRe4

Zápalové ochorenie čreva sa diagnostikuje s posilnenou frekvenciou u psov, ako aj u mačiek. Príznaky môžu zahŕňať zvracanie, hnačku, modifikácie chuti do jedla, ako aj strata hmotnosti. Je nevyhnutné mať úplné lekárske spracovanie pre akýkoľvek typ domáceho maznáčika s symptómami chronických tráviacich traktov, aby sa politikulili ďalšie metabolické spúšťače zo zápalového ochorenia čriev.

Parazity tiež vyžadujú, aby boli vylúčené mikroskopickou fekálnou skúškou. Kremačná diagnóza zápalového ochorenia čriev vo všeobecnosti zahŕňa chirurgickú alebo endoskopickú biopsiu. Toto je obzvlášť dôležité pri diferenciácii infiltratívnej rakoviny od zápalového ochorenia čriev. Ak sa dosiahne diagnóza, existuje niekoľko lekárskych možností na dlhodobé podávanie zápalového ochorenia čriev.

Mnoho veterinárnych lekárov bude rutinne červené rodinné domáce zvieratá s antiparazitickými liekmi, ako je Panacur C, aj keď sú vzorky stolice negatívne, pretože veľa rodinných domácich miláčikov mohlo mať skryté parazity prispievajúce k vedeckým príznakom. Ak odvádzanie nie je úspešné pri zmierňovaní vedeckých príznakov, potom sa často zavádza diétna terapia. Najtypickejšou použitou stravou budú knižné bielkovinové diéty, ktorým Pet predtým nebol vystavený, vrátane králikov, zveriny alebo byvolov. V iných prípadoch sa môžu často používať hydrolyzované bielkovinové diéty, ktoré sa dajú ľahko stráviť.

Lekárska terapia antibiotikami vrátane metronidazolu a/alebo tylosínu na predpis je často predpisovaná, zatiaľ čo pokusy o stravovanie a/alebo odčerpanie sa skúšajú. Ak nedochádza k vylepšeniu s akýmikoľvek typmi týchto opatrení, potom sa budú používať imunitné lieky s potlačením liekov ako prednisón a/alebo Atopica, zvyčajne v zužujúcich sa dávkach počas niekoľkých týždňov.

Prostredníctvom stravovacích aj lekárskych zásahov vedie veľa rodinných domácich miláčikov so zápalovým ochorením čriev typické životy a má veľkú prognózu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *