Črevné parazity u psov, ako aj u mačiek

Oct 3, 2022 Uncategorized

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare do Facebookfacebookacebookshare na TwittertwittertwitterShare do PinterestpinterestpinterestShare do Moreaddthismore2

Črevné parazity sú relatívne typické u psov, ako aj u mačiek, a môžu spôsobiť rôzne príznaky z indikácií tráviaceho traktu (vrátane hnačky, zvracania, zvracania, distenzie brucha, straty hmotnosti spolu s modifikáciami chuti do jedla) po respiračné symptómy (kašeľ, dýchanie problémov).

Väčšina črevných parazitov nie je vizuálne viditeľná vo vzorkách stolice majiteľmi, a to zvyčajne určuje objavením ich mikroskopických vajíčok v kontrole stolice vykonanej veterinárnym lekárom.

Výnimky z toho by zahŕňali tablovne, ktoré sa bežne určujú existenciou mobilných segmentov podobných bielej ryžovej ryže, ktoré sa vyskytujú v stolici alebo blízko análneho otvoru alebo zadnej základne nárazových domácich miláčikov. Klienti tiež niekedy vidia zvieratá zvracať dlhé červy, ktoré sa chápu ako škrkavky.

Pretože najzraniteľnejšími populáciami sú mladé šteniatka a mačiatka, je nevyhnutné nielen kontrolovať vzorky stolice najmenej dvakrát od veku od 6 do 16 týždňov, ale rovnako na červy týchto detí so širokospektrálnymi červami, ako je Pyrantel , StrongId alebo Nemex. Toto je obzvlášť nevyhnutné, keď sú v dome prítomné malé deti, pretože špecifické parazity, ako sú škrkavky, ako aj háčiky, môžu byť pre prenosné pre ľudí.

U dospelých domácich miláčikov odporúčam skontrolovať vzorky stolice aspoň, keď je ročne. Mesačné preventívne lieky na srdcové červy, ako je Sentinel, ako aj Heartguard Plus nielen vyhýbanie sa napadnutiu srdcových červov, ale tiež zvládajú, ako aj ošetrujú početné typické črevné červy, a preto sa navrhuje udržiavať psov aj mačky na týchto preventívoch po celý rok. Parazity, ako sú whipworms, ako aj Giardia, sú v niektorých prípadoch náročné na určenie vo vzorkách stolice, takže veterinárni lekári budú bežne červené zvieratá, keď sú u dospelých domácich miláčikov prítomné lekárske príznaky hnačky, chudnutie alebo zvracanie.

Črevné parazity

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *