Psy motivujú majiteľov k cvičeniu

May 9, 2023 category

Psy motivujú majiteľov k cvičeniu

Naposledy aktualizované 24. marca 2016 podľa úniku šteňa 1 komentár
Pravdepodobne to nebude prekvapením pre tých z nás s energickými psami, ale nová štúdia zistila, že psy motivujú svojich majiteľov k cvičeniu. Pre mňa viem, že je to pravda; Môj psí je najlepším motivátorom na svete. Ako môžete povedať nie takým očiam?

X

Psy motivujú majiteľov k cvičeniu
To by sa mohlo zdať zrejmé pre mnohých z nás – najmä tých z nás s psami s vysokým pohonom, ale v nedávnych štúdiách vedci zistili, že psy skutočne motivujú svojich majiteľov, aby sa pohybovali.

Cvičenie a aktivita pre psie je nevyhnutné pre ich blaho a ich majitelia to vedia. Takže ak ste sa dnes cítili trochu leniví a chceli ste dohnať svoje denné príbehy v televízii, pozerajte sa na Rover, nebolo by ste sa tešiť z toho, že ste spolu chodili na dobrú prechádzku? Vždy má pre vás čas a keď ho vidí, že je potešený, dá tvojej prechádzke oveľa viac potešenia. Ľudia chcú, aby sa svoje zvieratá tešili.

Vedci už zistili, že ľudia chodili oveľa viac, keď sa to týkalo ich zvierat. V prvej časti tejto štúdie poslali účastníkom e -maily, ktoré im hovoria o tom, prečo je chôdza dobrá pre váš psí a ako majitelia by sme mohli zvýšiť trvanie chôdze, aby sme mohli ťažiť ešte oveľa viac výhod. Počas tejto počiatočnej fázy zistili, že práve posielali tieto e -maily samotné zvýšenie praktík chôdze od 10 minút týždenne na 80. Na tejto štúdii sa zúčastnilo celkom 50 dospelých.

Druhá časť prebieha. Vedci z Purdue hľadajú majiteľov, ktorí často nechodia so psom. Cieľom štúdie je zistiť, čo sa týka výhod chôdze a dlhodobých zdravotných výhod. Chcú vidieť koreláciu medzi vlastníctvom psov a motiváciou. Ľudia, ktorí sa zúčastnia, budú mať počas celého roka sledovanie zdravotných premietaní v 3 -mesačných intervaloch.

Psík je stálym motivátorom, keď sa týka cvičenia, kedy ste naposledy požiadali svoj psíka, aby ste sa rozhodli pre prechádzku a povedal nie?

Prečítajte si oveľa viac na JConline.

Odporúčané čítanie:

10 úžasných vecí, ktoré nás veda učila o psoch v roku 2016

Nová štúdia naznačuje, že majitelia psov sú šťastnejší ako majitelia mačiek

Ako spomaliť jesť vášho psa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *