Ako výber ideálnej kozmetiky prospieva vašim mačkám

Apr 22, 2023 category

Mindful Living, naznačuje, že si uvedomujú možnosti všetkých prvkov nášho života, vrátane kozmetiky, ktorú na seba využívame. Využitie chemickej bezplatnej kozmetiky nie je pre vás iba oveľa lepšia, je to tiež oveľa lepšie pre vaše mačky, pretože vaša pokožka je k dispozícii nielen v kontakte s týmito výrobkami, avšak aj kožušina, labky, labky, ako aj ústa – Rovnako ako niektoré z chemikálií využívaných v tradičnej kozmetike môžu byť škodlivé pre ľudí, ako aj pre mačky.

Škodlivé chemikálie v kozmetike

Koža je náš najväčší orgán, ktorý rýchlo zaberá to, čo sa na ňu kladie. To naznačuje, že naša pokožka berie nielen výhodné komponenty v kozmetike, ale aj chemikálie, najmä pri opakovanej expozícii. Obrovská väčšina produktov osobnej starostlivosti na trhu má potenciálne kontaminované škodlivými nečistotami, ako aj žiadna z týchto zložiek nie je regulovaná.

Smernica o kozmetike Európskej únie, ktorá je dobre zavedená v roku 1976, ako aj revidovaná, ako aj niekoľkokrát aktualizovaná, zakazuje využitie chemikálií, ktoré sú chápané alebo silne podozrivé, že spôsobujú rakovinu, mutácie a vrodené chyby. V roku 2004 bola smernica zmenená tak, aby potrebovala všetky podnikové predajy kozmetiky v EÚ na odstránenie týchto chemikálií zo svojich výrobkov. Veľa z USA ponúka svoje výrobky na európskom trhu, ako aj na preformulovanie svojich výrobkov. Avšak keďže firma ponúka svoje výrobky v Európe, nenaznačuje, že presne tie isté výrobky, ktoré tu kupujete, spĺňajú štandardy EÚ.

Pozorne si prečítajte štítky

Pred zakúpením kozmetiky si prečítajte štítky. Pretože niečo je identifikované „prirodzené“, ako aj má dosť štýlov zdravých komponentov na štítku, nemusí nevyhnutne naznačovať, že je bez chemikálií. Vyhľadajte značky, ktoré dodržiavajú nariadenia EÚ.

Výrobky bez krutosti

Ďalšou úvahou, ktorá je pre mňa rozhodujúca pri výbere kozmetiky, ako aj výrobkov osobnej starostlivosti, je to, že nie sú kontrolované na zvieratách. Vyhľadajte logo skákacieho zajačika-dodáva to najlepšie ubezpečenie, že výrobky, ktoré využívate, sú bez krutosti a neboli skontrolované na zvieratách. Mimochodom, v roku 2013 Európska únia zakázala dovoz a predaj kozmetiky pozostávajúcej z komponentov kontrolovaných na zvieratách.

Pred rokmi som sa zmenil na hlavne kozmetiku bez chemikálií, ako aj na skvelú vec, ktorú som urobil: jednou z preferovaných vecí Allegry, ktoré treba urobiť, je olízať ruky po tom, čo som si položil na ruke. Rovnako ako keď ju nenechám robiť to veľmi dlho, pretože si nemyslím, že požitie ani najprirodzenejšie “rukový pleť je pre ňu skvelé. Škodlivé chemikálie, zatiaľ čo som ju nechal trochu baviť.

S najväčšou pravdepodobnosťou je nemožné zabrániť všetkým chemikáliám vo výrobkoch, ktoré používame v našich domoch, ako aj okolo našich mačiek, avšak informovaná aj vedomá možnosť je dlhá metóda voči zdravším mačkám, ako aj zdravšími ľuďmi.

Ako vyberiete kozmetiku, ktorú používate?

Toto publikovanie bolo úplne prvýkrát publikované v roku 2014 a bolo aktualizované.

Ingrid King

Obsah
Škodlivé chemikálie v kozmetike
Pozorne si prečítajte štítky
Výrobky bez krutosti

Rovnako sa vám páči:
Vedomé možnosti týkajúce sa kozmetiky

Výhody probiotík pre mačky a psy

Giveaway: Darčeková súprava poskytovateľa mačiatka od spoločnosti Honeycat Cosmetics

«Darčeky Deň matiek pre milovníkov mačiek
Giveaway: Vysoko kvalitný obrazový výtlačok z CanvasDiscount.com »

4 komentáre k tomu, ako presne výber ideálnej kozmetiky prospieva vašim mačkám

Janine hovorí:

25. apríla 2018 o 7:27

Požiadam, aby som skontroloval túto webovú stránku, pretože slečna Kiki mi rád poskytuje kúpeľ v mojej dohode, ako aj ruky. Veľa času nenosím make -up, takže to nie je problém, avšak keď to urobím, nechcem ju ochorieť.

Odpovedať

Eastside Cats hovorí:

5. októbra 2014 o 14:16

Nakupujem v karosérii roky, pretože sú bez krutosti. Body obchod má však spoločnosť L’Oreal, čo nie je. Preto sa chystám skontrolovať produkty na webovej stránke Leaping Bunny a začnem využívať moje ťažko zarobené doláre na výrobky, ktoré majú presne rovnaké požiadavky, aké robím! Ešte raz ďakujem, Ingrid!

Odpovedať

Dorothy hovorí:

5. októbra 2014 o 9:21

Ako starnem, zdá sa, že nosím oveľa menej make-upu. Našťastie moja preferovaná značka poľštiny, ako aj pleťových vôd, Zoya, je teraz vždy bez krutosti. Chápem, že fantastické množstvo podnikania sa vrátilo na testovanie zvierat pred niekoľkými rokmi v nákupe, aby ponúkli svoje výrobky v Číne. Zdá sa, že nielenže vyžaduje, aby sme si boli vedomí a zabránili nám dodávané výrobky, ale musíme bojkotovať výrobky, ktoré sa dodávajú do zahraničia.

Odpovedať

Pán Puddy hovorí:

5. októbra 2014 o 6:34

Ďakujem veľmi pekne za tento príspevok. Mám šťastie, že sa moja ľudská mama javí ako tomboy?
Takže onanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *