Bella hovorí o získaní dostatočného príťažlivého spánku

Oct 25, 2022 category

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare na PinterestpinterestPinterestShare pre Moreaddthismore15

Mommy mi vždy hovorí – zvyčajne, keď sa snaží vyčesať uzol z kabátu alebo mi dajte kúpeľ – že je potrebné zaplatiť cenu za to, že je taká krásna. Existuje tiež veľa výhod a jednou z nich je, že za normálnych okolností môžem zaspať takmer kedykoľvek a kdekoľvek chcem. Často zaspávam, keď to nechcem, a snažím sa zostať hore, takže mi nič nebude chýbať. Koľko teda psy spia? Možno budete prekvapení!

Požiadavky na spánok pre každého psa pre domáceho maznáčika budú veľa závisieť od jeho veku a jeho veľkosti. Malé psy, ako som ja, majú tendenciu spať menej hodín ako veľké psy a šteniatka a seniori budú spať oveľa viac ako dospelí psi. Máme vyššie metabolizmy ako ľudia, čo si vyžaduje oveľa viac ospalého času. Rozdiel však spočíva v tom, že psy budú spať na viac krátke obdobia a potom budú prebudení na niekoľko krátkych období, zatiaľ čo ľudia budú prebudení po dlhú dobu 12-15 hodín priamo a potom spať pre rovnováhu.

Pretože psy trávia kratšie intervaly v spánku, nestanú sa v tejto hlbokej pódiu tak dlho. Predpokladá sa, že psy dostávajú v Rem. Ľudia, na druhej labke, trávia až 20-25% svojho ospalého času v REM. Psy snívajú a šklbajú sa, zavrčajú, kňučia a robia pohyby s nohami, akoby behali.

Výživa zohráva veľkú úlohu aj v rutinách spánku vášho psa. Zlá kvalita diéty nedá domácemu psovi palivo pre energiu, ktorú potrebuje, aby bol aktívny. Vediem veľmi rušný život ako Pomerýnska záchrana v južnej Kalifornii; Robím veľa dobrovoľníctva pre charitu, robím pawsonálne vystúpenia pre získavanie finančných prostriedkov, navštevujem príležitostnú chmúrnu a chodím cestovať na mnoho rôznych miest. Môj nabitý rozvrh môže byť náročný, takže mama sa musí ubezpečiť, že mám vyváženú stravu s vitamínmi a množstvom príťažlivosti, aby som si vždy mohol priniesť svoju hru A kamkoľvek, kam idem.

Na konci každého dňa nie je nič lepšie, ako sa v mojej milovanej ponožkovej opiči posteľ na dobrú noc ospalý čas!

Láska,

Bella

správanie domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *