Groomer pre záchranné psy a mačky

May 1, 2023 category

od Melissa Vieraphotos dodávaný Markom Imhofom
30. augusta 2017

Starostlivosť môže mať obrovský rozdiel v živote domácich miláčikov, ako aj v niektorých prípadoch, dokonca môže zachrániť životy. Pre domáceho sa psa v New Yorku, ako aj pre mačkových groomerov, Mark Imhof, tiež chápal ako „Mark the Pet Dog Guy“, bol to pit bull s názvom Cleo, ktorý ho začal na ceste, aby skončil ako groomer pre prístrešie zvieratá v odhodlanej požiadavke jeho služby.

Imhof, ako aj jeho snúbenec mal dvoch malých psov, keď sa rozhodli prijať tretieho psa. “Prijali sme nášho prvého pit bull so Susieiným starším psom,” uvádza Imhof. Susie’s Senior Dogs je organizácia s cieľom priniesť porozumenie prehliadaným starším rodinným domácim miláčikom v požiadavke domu.

Po prinesení Cleo domov si Imhof rýchlo uvedomila, že bude vyžadovať kúpeľ skôr ako neskôr. “Keď sme ju priviedli domov, bola len špinavá,” hovorí. “Takže prvá vec, ktorú som urobil, bola jej kúpeľ.” Umytie Cleo vo vani a tiež videnie rozdielu, ktorý ju vytvoril veľký kúpeľ, bol transformačný proces, ktorý poskytol Imhof koncept, ktorý s ním zostal. IMHOF veril v rozdiele, že starostlivosť môže produkovať útočisko, ako aj presne to, ako by ich mohlo potenciálne dokonca urobiť oveľa viac adoptibilnejšími.

Keď pár prijal ešte jedného pit bull menom Fenton, Imhof, ale opäť priniesol dom úžasného domáceho psa, ktorý vyžaduje skvelé kroviny. V tom čase sa Imhof týkal konca konzultačnej úlohy, ako aj jeho snúbenec presne videl, ako ho psi potešili. Objavil šťastie pri umývaní psov, ako aj s podporou, ako aj povzbudením svojho snúbenca, sa Imhof rozhodol ísť o krok navyše, než umývať svojich psov v dome, ako aj objaviť všetko o starostlivosti tým, že chodil do školy. Bola to obrovská modifikácia, rovnako ako sa musel veľa učiť.
Reklama

“Išiel som s Americkou akadémiou starostlivosti o domáce zvieratá,” uvádza Imhof. Počas svojho času v škole by Imhof strávil celý dni prácou so psami. Keď začal program, učil sa základy starostlivosti od základov, a objavil presne to, ako umyť, suchý, prípravný, ako aj spravovať psy. Objavovanie základných škrtov, anatómie, zdravia a bezpečnosti boli tiež zásadnými časťami jeho školskej dochádzky. Imhof čoskoro začal orezávanie psov a robiť úplné zrážky.

Imhof zistil, že sa tešil z starostlivosti o starostlivosť, aj keď ešte oveľa viac sa tešil, keď presne videl, koľko rozdielových starostlivosti vytvorilo zvieratá. Pochopil, že musí pokračovať, aby pomohol zvieratám v núdzi. Po ukončení štúdia na škole sa Imhof priblížil k centru starostlivosti o zvieratá, kde prijal Fentona, druhého pit bull, využíval svoje služby starostlivosti o dobrovoľníctvo.

Úplne prvý domáci pes, ktorý sa dobrovoľne prihlásil do ženícha do centra starostlivosti o zvieratá, bol vážne matný a jednoznačne nepríjemný. “Bol absolútne zasiahnutý.” Nemohol chodiť veľmi dobre, “uvádza Imhof. “Raz som sa dostal pod túto matnú kožušinu, rovnako ako ju začal odrezať, začal relaxovať.”

V tom okamihu Imhof pochopil, že sa nevrátilo. Vzhľadom na to, že vtedy pomáhal mnohým útulkom, ako aj jeho práca bola uvedená na lokalitách ako The Huffington Post, vzostupný, ako aj veľa ďalších. Presne vidieť, ako sa psi transformujú po ich upravení, je pre neho oveľa viac ako dostatočná motivácia, aby udržal dobrovoľníctvo a robil všetko, čo je v ich silách, aby pomohol zvieratám v núdzi.

Zvieratá útulky pre starostlivosť nie sú ani zďaleka jednoduché. Zvieratá pochádzajú zo všetkých rôznych okolností, ako aj zo strany, keď skončia v útulku, sú v mimoriadne zlom stave. Psy, ktoré sú sprevádzané na pokožku, ako aj vystrašené, s ktorými sa bude zaobchádzať, sú typickou výzvou, avšak Imhof objavil metódy na pomoc psom vyrovnať sa s týmto procesom.

“Ak som pokojný, potom bude domáci maznáčik pokojný,” vysvetľuje. “Urobil som niekoľko meditačných kurzov,” hovorí. Počas starostlivosti Imhof verí späť k metódam, ktoré sú súčasťou sprostredkovania, aby sa udržal v absolútne pokojnom špecifikácii mysle.

V súčasnosti trávi Imhof veľa času dobrovoľníctva na ženích útulkov, ako aj je dokonca inkasným groomerom pre útulky v oblasti. Rovnako vyvažuje prácu ako licencovaný verejný účtovník, ako aj profesionálne pre klientov v pohodlí svojich domovov.

“Pocit, že pracujem so zvieratami, je práve také uspokojenie a radosť,” uvádza Imhof. Zvieratá nie sú často jednoduché na ženích, aj keď sa snažia uhryznúť alebo poškriabať, Imhof zostáva pokojné pochopenie, že im bude schopný pomôcť. Jeho úlohou je doplniť im nepríjemné rohože a pomôcť im cítiť sa oveľa lepšie, ako sa mohli cítiť za mimoriadne dlho.

Imhofov dôvod na objavenie ženícha bol ovplyvnený jeho želaním pomáhať útulkom zvieratá ako mynull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *