Je videnie môjho psa rozmazané? Ťažkosti s detekciou cukrovky Pet Diabetes

Sep 5, 2022 Uncategorized

AddsTis THE DHCEING ButtonsShare do FacebookfaceBookFookShare na TwitterTwittertwitterShare na PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore10

Väčšina z nás počula, že zvýšenie frekvencie močenia môže byť možným znakom cukrovky. Rozmazané videnie je tiež medzi týmito príznakmi spolu s únavou, extrémnym smädom, hladom, ako aj brnením na končatinách. Dokonca aj pri všetkých tých zdanlivo jednoduchých príznakoch sa veľa ľudí nediagnostikuje s cukrovkou 2. typu. Tieto príznaky však nemusia byť tak jasne rozpoznateľné u domácich miláčikov, čo sťažuje primeranú diagnózu ešte ťažšiu. Je dosť ťažké alebo dokonca nemožné zistiť, že labky vášho psa sa mravia alebo že jeho vízia náhle skončila trochu rozmazaná. Počul som o ľuďoch, ktorí skutočne disciplinujú svojho psa alebo mačiek, aby sa správali, keď v skutočnosti maznáčik vykazoval náznaky, ako aj príznaky cukrovky. Ak niekto niečo nehľadá, je dosť možné, že ho chýba, aj keď sú dôkazy jasné.

Američanom sú pravidelne pripomínajú ich lekári, aby absolvovali testy na vyhodnotenie nebezpečenstva založenia cukrovky, takže v ideálnom prípade sa môžu pokúsiť zabrániť tomu, aby sa mu to zabránilo. Pochopenie, že ste v nebezpečenstve, môže uľahčiť chytenie a liečiť túto chorobu skoro predtým, ako spôsobí trvalé poškodenie. Domáce zvieratá boli na druhej strane z väčšej časti ignorované, až kým sa neurobí zrejmé poškodenie zdravia a wellness domáceho maznáčika. Veľkou správou je, že práve nedávno porozumenie neustále zvyšuje o tejto mimoriadne vážnej chorobe. Aj keď cukrovka ovplyvňuje iba asi 1 percento populácie domácich miláčikov v porovnaní s približne 8 percentami ľudskej populácie, naši miláčikovia by sa určite nemali ignorovať, pretože pre blaho našich domácich miláčikov je nevyhnutné.

Možným náznakom cukrovky u psov je, keď pes, ktorý vždy ide von, aby močil všetky neočakávané začína mať nehody v dome. U mačiek môže byť indikáciou chudnutie a viac zhlukovaným močom v krabici s vrhou ako obvykle. Aj keď nie každý domáci maznáčik s cukrovkou má nadváhu, u týchto domácich miláčikov, ktoré sú nad ich vhodnou hmotnosťou, existuje zvýšené nebezpečenstvo.

U ľudí je diabetes klasifikovaný ako závislý od typu I- inzulínu, ako aj typu II-inzulín závislý; Klasifikácia stavu u domácich miláčikov je však o niečo zložitejšia. Pretože sa zdá, že diabetici vždy potrebujú inzulín, môžu byť klasifikované ako typu I, ako aj konkrétne mačky majú cukrovku, ktorá sa javí skôr ako typ II. Neexistujú žiadne ťažké a rýchle pravidlá pre ich klasifikáciu, ako aj preto, že cukrovka Pet je trochu iná ako ľudská cukrovka, je nesmierne dôležité dôverovať odbornosti veterinárneho lekára, pokiaľ ide o diagnostiku, dávkovanie inzulínu a frekvenciu.

Potom, čo som pracoval v ľudskom diabetickom centre pre jednu z mojich rotácií v oblasti farmácie, ako aj neskôr špecializujúcu sa na veterinárnu lekáreň, som rýchlo zistil, že dávka inzulínu sa môže medzi domácimi miláčikmi aj ľuďmi líšiť. Ako už bolo povedané, človek s cukrovkou môže ísť s fľašou inzulínu pomerne rýchlo, zatiaľ čo mačka, ktorá dostane iba pár jednotiek denne, môže mať injekčnú liekovku inzulínu trvať mnoho mesiacov. Mimoriadne typickým problémom, ktorý sa dostane do lekárne, je to, či je použitý inzulín, ktorý sa používa, stále skvelé po niekoľkých mesiacoch. Je mimoriadne dôležité, aby si majitelia domácich miláčikov uvedomovali, že keď sa otvorí liekovka inzulínu, mala by sa vyradiť do jedného mesiaca, ako aj niektorých ju najviac napnúť na dva. Inzulín začína strácať svoju účinnosť a po niekoľkých mesiacoch môže úplne stratiť svoju účinnosť.

Ďalšou dôležitou pravdou o injekcii liekov, ktoré sa injektujú, je to, že po otvorení liekovky sa môžu baktérie dostať dovnútra a začnú sa množiť. Aj keď sa zdá, že je to strach z peňazí, aby ste neustále vyradili veľkú časť nevyužitých liekoviek inzulínu, je oveľa lepšie byť bez rizika so zdravím a wellness vášho domáceho maznáčika, než aby ste využili možnosť spustenia infekcie.

Zatiaľ čo liečba cukrovky u domácich miláčikov je občas zložitá a môže byť dosť drahá, bude to odmeňujúce, keď uznáte, že predĺženie života svojho kamaráta, okrem toho, že im potenciálne pomáhate zabrániť tomu, aby ste zabránili veľkému utrpeniu. Ak máte podozrenie, že váš domáci miláčik má cukrovku, je čas navštíviť veterinárneho lekára. Váš veterinárny lekár urobí všetky potrebné testy a príde s navrhovaným plánom. Nenechávajte kanceláriu hore, kým sa nezodpovedajú všetky vaše obavy, ako aj obavy.

Rôzny inzulín môže mať rôzne koncentrácie na mililiter. Napríklad inzulín U40 má 40 jednotiek na mililiter, ako aj inzulín U100 by mal 100 jednotiek na mililiter. Je potrebné vždy využívať správnu injekčnú striekačku s inzulínom: injekčné striekačky U100 by sa mali používať na inzulín a u100Na inzulín U40 by sa malo využívať 40 injekčných striekačiek. Ak sa použije nesprávna striekačka, poskytnete svojmu domácemu miláčikovi nesprávnu dávku. Neposkytujte žiadny typ inzulínového produktu svojmu domácemu miláčikovi, pokiaľ nie ste špecifický pre dávku, pretože inzulín v nesprávnej dávke môže byť dosť nebezpečný.

Ak máte akékoľvek obavy týkajúce sa liekov vášho domáceho maznáčika, kontaktujte sa so svojím veterinárnym lekárom alebo lekárnikom s 1800Petmeds o pomoc. Jeden telefónny hovor v tejto situácii by mohol potenciálne zachrániť život vášho domáceho maznáčika.

Cukrovka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *