Petmeds® Strata hmotnosti u starších domácich miláčikov

Oct 20, 2022 category

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore1

Bežnou prezentáciou mnohých starších domácich miláčikov je história chudnutia. Mierna strata hmotnosti môže byť nevinnou zmenou súvisiacou s vekom. V iných prípadoch však môže byť strata hmotnosti príznakom závažnejšieho zdravotného stavu. Medzi faktory, ktoré pomáhajú vylúčiť príčiny, zahŕňajú črevné parazity, metabolické choroby pečene, obličiek alebo pankreasu, zápalové ochorenie čriev, infekčné ochorenie, degeneratívne alebo autoimunitné choroby, ako aj rakovina.

Každý domáci miláčik s výrazným úbytkom na váhe by mal mať náležitú veterinárnu skúšku, ako aj úplný krvný panel CBC/Chemistry, ako aj analýzu moču ako základné informácie. Ak je potrebná ďalšia diagnostika, môže sa vyžadovať röntgenové lúče, ako aj ultrazvuk. V prípade domácich miláčikov s miernym nešpecifickým chudnutím je možné vyskúšať oveľa lepšiu stravu, ako je napríklad halo alebo odroda prírody, ako aj pridanie tráviacich enzýmov do jedál vrátane enzýmov naturvet z 1800Peds. Ak máte pochybnosti, je však vždy najlepšie mať správnu a úplnú veterinárnu skúšku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *