Park Parky vedú rast v amerických mestských parkoch

Apr 10, 2023 category

Washington, 15. apríla 2015-parky mimo vodítka psov rastú rýchlejšie ako akýkoľvek iný typ parku v najväčších amerických mestách. Správa o systémoch City Park.

Portland má 5,4 psov parky na 100 000 obyvateľov, pričom ho na národnom obyvateľstve hodnotí číslo jedna. Norfolk, Va., Je druhý, nasledujú Madison, Wis., Henderson, Nev. A Las Vegas.

Podľa Mestských parkov FACSSReport v roku 2015, ktorý je teraz k dispozícii na adrese www.tpl.org/cityparkFacts, počet parkov mimo vodítka pre psov vzrástol o 6% a je o 20% o 20%.

“V Amerike idú mestské parky k psom – dobrým spôsobom,” uviedol Adrian Benepe, riaditeľ rozvoja mesta City Park pre Trust for Public Land. “Ľudia v mestách skutočne milujú svojich psov a chcú, aby ich miesta dostali von na cvičenie, ako ukazuje táto správa.”

„V našom výskume a úzkej spolupráci s komunitami, ktoré slúžime poskytovaním rekreačných priestorov, sme videli obrovský rast v parkoch pre psov a vonkajších fitnes priestoroch pre dospelých, ktoré pomáhajú poskytovať vybavenie pre širšiu rodinnú dynamiku v parkoch,“ uviedla Anne-Marie Spencer, firemný viceprezident pre marketing pre PlayCore. „Sme hrdí na to, že sme schopní spolupracovať s dôverou pre verejnú pôdu v tomto dôležitom výskume.“

Údaje o psích parku v správe Faktov o mestských parkoch 2015 sú súčasťou podrobnej zostavovania údajov o parkoch v 100 najväčších mestách v krajine. V správe sa ukázalo, že celkové výdavky na parky a rekreáciu v týchto mestách vzrástli v roku 2014 o 2,8% na 6,73 miliárd dolárov.

Správa tiež zaraďuje ďalšie typy parkov na obyvateľa. Ukazuje:

St. Paul, Minn., Má viac loptových diamantov, za ktorým nasledujú Chesapeake, Va. A Minneapolis.

Chula Vista, Kalifornia, je prvý v skateboardových parkoch a Sacramento v Kalifornii je druhý.

Dve mestá Ohio, Cleveland a Cincinnati, majú najviac komunálnych bazénov a Madison, Wisconsin a Minneapolis majú najviac pláží.

Tulsa, Okla., Má viac diskutov o diskových golfových ihriskách ako akékoľvek iné mesto.

Cincinnati má najviac prírodných centier

Baton Rouge, La., Má naj rekreačné a seniorské centrá.

Washington, D.C., vedie všetky mestá v komunitných záhradách.

Dôvera pre verejnú pôdu vytvára parky a chráni pôdu pre ľudí, čím zabezpečuje zdravé a obývateľné komunity pre budúce generácie. Takmer desať miliónov ľudí žije na jednej pol míľovej chôdzi od dôvery pre verejný pozemný park, záhradu alebo prírodnú oblasť a každý rok si tieto stránky pozrite viac miliónov. Ak chcete podporiť dôveru verejnej pôdy a zdieľať, prečo vám príroda záleží, pozrite si www.tpl.org.

Feature Foto od Don DeBold, používaný na základe licencie Creative Commons. Neboli vykonané žiadne zmeny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *