15 konceptových plemien, ktoré sa používajú na prácu (s obrázkami)

Dec 17, 2022 category

Draftové kone sú zvyčajne veľké, svalnaté kone, ktoré vytvorili chovatelia pre prácu s príručkou. Návrh plemena koní je termín, ktorý znamená vytiahnuť alebo nakresliť vozík. To vám povie, aký je účel zvieraťa. Tieto kone sú silné, trpezlivé a bezstarostné. Ste tu, pretože si chcete kúpiť návrh koňa, ktorý sa pridá na svoju farmu.

Po vykonaní komplexného výskumu sme zostavili rozsiahly zoznam koní. Takže môžete robiť informované nákupy, ukážeme vám obrázky a poskytneme vám nejaké informácie o každom koňovi.

Návrh plemena koní pre prácu

1. American Cream Draft Horse

American Cream Draft, pracovný kôň, ktorý pochádza zo Spojených štátov, je zriedkavým nálezom. Výrazné šampanské zlato amerického smotanového konceptu je to, čo mu poskytuje názov.

Dopyt po plemene klesol, keď sa technológia v poľnohospodárstve zlepšila v 20. storočí. Dnes je jej populácia veľmi nízka.

Výška: 18-19,5 palca (6-6,5 stôp).

Hmotnosť: 1 500 – 2 200 libier

2. Ardennes

Ardreny možno vysledovať až do starovekého Ríma. Uvidíte, prečo plemeno prežilo všetky tie roky, keď sa pozrieme na jeho svalové telo. Je to rodák z krajín s hustými lesmi, zvlnenými kopcami, hrebeňmi a inými kopcovitými terénumi.

Spravidla ju používali ako vojenský kôň jeho majiteľmi, ale jeho sila z neho robí vynikajúcu farmu.

Výška: 18-19,5 palca (6-6,5 stôp).

Hmotnosť: 1 500 – 2 200 libier

3. Belgický návrh koňa

Belgický návrh je silné plemeno koní, ktoré vzniklo v Belgicku. Tento kôň zvyčajne uchovávajú jeho majitelia ako farmár. Môže tiež ťahať vozíky a pluh. Tento kôň je najznámejším konským koňom v Amerike a je úžasnou voľbou pre každého, kto hľadá flexibilného a silného koňa.

Výška: 16,5-19,5 palca (5,5-6,5 stôp).

Hmotnosť: 1 800 – 2 200 libier

4. Kone z Clydesdale

Kone Clydesdale sú veľké plemeno, zvyčajne stojace viac ako 6 stôp. Hriva, ktorá spadá nad kopyta, je znakom jeho veľkosti. Kôň Clydesdale sa časom zmenil a teraz je menší ako ich predkovia.

Tieto kone zvyčajne pochádzajú ich majiteľmi a mnohí ľudia ich uznávajú za to, že sú koní Budweiser.

Výška: 18-21 (6-7 stôp).

Hmotnosť: 1 900 – 2 700 libier

Pozri tiež: Belgický kôň Vs. Clydesdale – aký je rozdiel

5. Friesiánsky kôň

Holandsko je pôvodom Friesiánskeho koňa. Je agilná a elegantná a má hrivu, ktorá visí nad jej kopytami podobne ako Clydesdale. Bol to bežný kôň, ktorý nosil rytieri, ktorí nesú brnenie, a ľudia dnes používajú moderné friesiánske kone na jazdu, ako aj na poľnohospodársku prácu.

Výška: 18-21 (6-7 stôp).

Hmotnosť: 1 900 – 2 700 libier

6. Fjord kôň

Nórsky Fjord Draft Horse má zreteľný vzhľad. Je stredne veľký s dlhým klenutým krkom. Má silnú hrivu, ktorá je zvyčajne orezaná, aby zvýraznila krk.

Výška: 18-21 (6-7 stôp).

Hmotnosť: 1 900 – 2 700 libier

7. Haflinger Horse

Haflinger, kôň z Rakúska alebo severného Talianska, je Haflinger. Tento kôň je jedným z menších koní. Sú malé, ale majú veľa energie a môžu byť jazdené. Športujú nádherný gaštanový kabát.

Výška: 13,5-15 prsty (4,5-5 stôp).

Hmotnosť: 800 – 1 300 libier

8. Írsky návrh koňa

Írsky návrh je vynikajúci pracovník, ktorý je na nohách veľmi presvedčený. 12. storočie je čas, ktorý sa narodil. Tento kôň používajú hlavne jeho majitelia na showjumping.

Pretože írsky návrh je kŕmený hlavne pasením, je veľmi populárny u južných rančov, kde sú polia po celý rok.

Výška: 15-18 palcov (5-6 stôp).

Hmotnosť: 1 300 – 1 400 libier

9. Percheron Draft

Percheron, francúzsky koncept, je zvyčajne zafarbený sivou alebo čiernou. Môže však tiež zobraziť viac vzorov. Je to veľký kôň s malými očami a ušami.

Je to jeden z najpopulárnejších návrhov koní v Amerike s 75% jej celkovej populácie. Vo Francúzsku je stále veľmi populárny, kde sa Percheron používa na jedlo a prácu.

Výška: 15-18 palcov (5-6 stôp).

Hmotnosť: 1 600 – 2 300 libier

10. Shire Draft

Kone Shire sú veľké plemeno, ktoré je možné zafarbiť buď čierna, šedá alebo záliv. Tento kôň používali majitelia na ťahanie dodávkových vozidiel. Tieto kone sa teraz používajú na orbu a jazdu. Tieto kone sú, žiaľ, zriedkavé.

Výška: 16-19 palcov (5,3-6,3 stôp).

Hmotnosť: 1 800 – 2 500 libier

11. Suffolk Punch

Suffolk Punch Horse je anglický kôň gaštanovej farby. Je energický a dostatočne silný na to, aby vykonával početné úlohy na farme.

Aj keď to bolo na začiatku 20. storočia veľmi populárne, jeho počet neustále klesá a americké chovné hospodárske hospodárske zvieratá to označili za kritické.

Výška: 15-18 palcov (5-6 stôp).

Hmotnosť: 1 975 – 2 425 libier

Moderné časy majú menší dopyt po práci koní a sú menej bežné ako kedykoľvek predtým. Stále existuje veľa veľkolepých príkladov týchto majestátnych zvierat, takže sa pozrieme na 15 konceptov, o ktorých si myslíme, že sú najlepším alebo mnohými zaujímavými.

Slávne plemená práce a koncept

1. Shire Horse pre prácu

Shire je anglický koncept plemena koňa. Žrebce zvyčajne merajú 17,2 rúk (178 cm, 70,5 palca v Withers).

Má vynikajúcu ťahovú silu a pôvodne sa používa na cestnú dopravu a poľnohospodársku prácu.

Keď sa železnice stali oveľa bežnejšími, a najmä keď sa zaviedlo mechanizované poľnohospodárstvo, plemeno začalo klesať. Kôň Shire zaznamenal oživenie v 70. rokoch 20. storočia a je cennou súčasťou anglickej vidieckej a poľnohospodárskej kultúry.

Tradičné využitie koní Shire mali ťahať vozíky, ktoré poskytovali pivo z pivovarov. Táto prax už nie je bežná, ale niekoľko pivovarov vo Veľkej Británii ju stále používa a naďalej dodáva pivo pomocou koňa ťahaného vagóna.

Jedným z najväčších koní, aké kedy boli zaznamenané, je Shire Gelded menom Samson, ktorého meno bolo zmenené na mamutie po tom, čo dosiahol svoje legendárne obrovské výšky.

2. Suffolk Punch

Suffolk Punch, známy aj „Suffolk Horse“, je anglické plemeno. Bol chovaný v Suffolku. Je menšia a oveľa podsaditejšia ako plemená Shire, merajúc 16,2-17,2 palca (165-178 cm; 56-70in). Je gaštan vo farbe (tradične „Chesnut“).

Toto plemeno bolo pôvodne chované na poľnohospodársku prácu. Je to odolné a má úžasný temperament. Toto plemeno je tiež jednoduchšie starať sa o podobné kone a potrebuje menej krmiva.

Suffolk Punch, plemeno dranckého koňa zo 16. storočia, je dnes uznávané. V súčasnosti je veľmi zriedkavý a je klasifikovaný ako „kritický“ britskými vzácnymi plemenami Trust.

3. Clydesdale

Clydesdale je miesto, kde pochádza plemeno Clydesdale. Toto bol pôvodný názov toho, čo je teraz okresom Lanarkshire v Škótsku. Predpokladalo sa, že toto plemeno pochádza z flámskych žrebcov chovaných miestnymi kobýlkami, aby sa zlepšila ich postava. Krvná krv bola pridaná do plemena v 19. storočí.

Clydesdales môžu stáť 16-18 rúk (162-183 cm; 63,5-72in), ale sú vyššie a oveľa silnejšie ako ich predchodcovia. Clydesdales sú zvyčajne zafarbené brehom s perom okolo nôh. K dispozícii sú však ďalšie farby.

So zavedením mechanizovaného poľnohospodárstva utrpelo plemeno veľký pokles a bolo vystavené riziku vyhynutia. Teraz sú veľmi populárnym koňom alebo sprievodom vozovky a americký pivovar Anheuser-Busch používajú v public relations Anheuser-Busch.

4. Írsky návrh

Írsky návrh je produktom storočí chovu. To zahŕňalo kríženie írskej zábavy s angonormskými vojnovými koňmi, Pyrenejskými plemenami a Clydesdales s plnokrvníkmi, plnokrvníkmi, Connemara Ponies a Clydesdales.

Je flexibilný a dá sa použiť na mnohé účely.

Aby sa vytvoril rôzne športové kone, tento kôň je zvyčajne krížový pomocou plnokrvníkov a teplých krvov. Táto prax ohrozuje prežitie plemena, pretože mnohí chovatelia sa zameriavajú na šľachtenie športových koní, pričom ignorujú kobyly, ktoré dokážu produkovať čistokrvné kone, aby pokračovali v línii.

5. Holandský návrh

Holandský ponor je svalnatý, veľký a podsaditý kôň. Bola založená začiatkom 20. storočia po konci prvej svetovej vojny. Bolo to kedysi najobľúbenejšie holandské plemeno koní. Rovnako ako mnohé ďalšie plemená, ktoré po druhej svetovej vojne klesli.

Má pokojný temperament a je veľmi silný. Okolo nôh má ťažké perie.

6. Friesian

Friesian, ďalšie holandské plemeno, je jedným z oveľa pôvabnejších a ľahších koní. Aj keď sú zvyčajne čierne, existujú aj odrody zálivu a gaštanu. Môžu stáť medzi 14,2 až 17 rukami (147-173 cm; 58-68in), ale ich priemerná výška je 15,3 rúk (1160 cm)

Sú to flexibilné kone, ktoré sa dajú použiť v postroji aj v sedle. To platí najmä v drezúre. Navrhujú sa pre ťažkú ​​prácu, ako je poľnohospodárstvo, kvôli ich malému ráme.

7. Ardennes Horse

Kôň Ardennes je staré plemeno. Je to jedno z najstarších moderných plemien koní. Ako už názov napovedá, pochádza z oblasti Ardennes vo Francúzsku, Belgicku a Luxemburgu.

Tieto kone kedysi používali rímska armáda. Potomkovia pôvodnej zásoby sa používajú v celej histórii ako vojnové kone, aby vytiahli delostrelectvo aj ako držiaky.

Žrebce sú relatívne malé a podsadené, s výškou okolo 16 rúk (162 cm, 63,5 palca). Používajú sa v poľnohospodárstve, lesníctve a voľnom čase. Toto plemeno je zvyčajne chované pre jeho mäso.

8. Jutlandský kôň

Jutlandský kôň, ktorý sídli v Dánskom polostrove Jutland, je mnohými pravdepodobne potomkom plemena koní, ktoré používali lupiči Vikingu počas 9. storočia.

Modern Jutland bol vytvorený krížovými koňmi s ostatnými koňmi. Bolo to okolo, pretože koncom 19. storočia.

Aj keď sa tieto kone spočiatku používali na farmách, teraz sú oveľa bežnejšie v konských výstavách. Na dodanie piva okolo Kodane, pivovar Carlsberg stále využíva koni Jutland.

Jutlandské kone môžu byť dosť krátke a podsadené pri 15 až 16,1 palci (152-165 cm, 60-65in). Sú známi svojou pokojnou temperamentou a farbou gaštanu. Existujú iba aboUT 1000 Purebred Jutland Kone odišli.

9. Juhmecký kôň Coldblood

Juhmecké plemeno koňa Coldblood sa nachádza predovšetkým v Bavorsku v južnom Nemecku. Aj keď to úzko súvisí s Norikerovým koňom z Rakúska, tieto dve plemená sa dajú považovať za zreteľné.

Toto plemeno má zreteľnú charakteristiku: dokáže zobrazovať „vzory leopardých komplexov“ – je to jedno z mála plemien koní, ktorý to umožňuje.

10. Percheron Horse pre prácu

Percheron je jedným z najznámejších francúzskych plemien koní. Narodil sa vo francúzskom údolí Huisne, ktoré je známe aj ako Perche. Názov tohto koňa pochádza z regiónu.

Predkovia tohto plemena boli vojnovými koňmi. Arabská krv bola predstavená do krvnej línie začiatkom 19. storočia. Potom boli privedení žrebcov z Francúzska, aby rozšírili veľkosť plemena, čím sa z neho namiesto koňa trénera stal koncept.

Toto plemeno bolo v Amerike populárnou voľbou pred druhou svetovou vojnou. To predstavovalo 70% všetkých konceptov koní v USA. Zvýšené využívanie technológie v poľnohospodárstve a znížená potreba práce koní po vojne viedli k poklesu počtu týchto koní.

Percheróny vo Francúzsku merajú medzi 15,1 až 18,1 rukami (155-185 cm; 61-73in). Percheróny majú zvyčajne šedo-čiernu farbu a stále sa používajú ako pracovný kôň. Sú populárne v skákaní a súťažia v predstaveniach. Zvýšili sa tiež pre svoje mäso vo Francúzsku.

11. Brabantský kôň na prácu

Belgičan, spolu s Clydesdale, Shire a Percheron boli hlavnými plemenami návrhu koní v Európe na začiatku 20. storočia. Je to silné plemeno, ktoré vzniklo v belgickom regióne Brabant.

Meno tohto koňa je trochu zavádzajúce. Brabantské kone a belgické kone boli v minulosti jedným plemenom. Mená mohli byť zameniteľné.

Po skončení druhej svetovej vojny sa belgické kone v Amerike a Brabant koni Európa líšili. Američania boli vyšší a oveľa agilnejší, zatiaľ čo európske kone boli vybrané pre svoju silu a zásobnosť.

Dnes sa považujú za dve odlišné plemená. Belgický kôň je americký kôň, zatiaľ čo európsky kôň sa nazýva „Brabant“. Tieto dve plemená sú blízko mnohými spôsobmi a zdieľajú početné podobnosti.

Americké Belgičania zvyčajne stoja medzi 16,2 až 17 rukami (168-173 cm 66-68in) a sú ľahké gaštan zafarbené.

Stále sa používajú na svoju prácu, ale teraz sa používajú ako pohotovostné kone a ukazujú kone. Brabanty sa zvyčajne zvyšujú pre svoje mäso.

12. North Švédsky kôň

Severný švédsky kôň, malý, ale robustný kôň, ktorý je silný a odolný, bol pôvodne vyvinutý pre poľnohospodárske a lesnícke práce.

Sú známe svojou štedrosťou a dobrým charakterom.

Sú tiež vysoko cenené pre svoje zdravie, ktoré im umožňuje žiť dlhšie v ťažkej atmosfére severnej Európy.

Rovnako ako prakticky všetky koncepty kone sú pre modernú poľnohospodársku prácu menej potrebné severné švédske kone. Používajú sa na preteky voľného času a postrojov.

13. Fjord kôň

Fjord kôň, ďalšie škandinávske plemeno koní, je nórske plemeno pochádzajúce v západnej oblasti Nórska. Je to neuveriteľne užitočné plemeno kvôli jeho rýchlym nohám. Toto flexibilné zviera sa môže použiť na mnohé ďalšie účely vrátane ťahania, orby, jazdy a jazdy.

Aj keď je kôň Fjord iba 13,1-14,3 rúk (53-59in) a kroky približne 135-150 cm na výšku, jeho sila je vynikajúca napriek svojej malej postave. Kôň Fjord je jemný, priateľský kôň, ktorý je pripravený pracovať.

Kone Fjord sú väčšinou hnedé Dun, hoci štyri ďalšie farby boli oficiálne uznané. Kôň Fjord má prirodzene dlhú hrivu. Zvyčajne sa to však zníži, aby sa zmiernilo starostlivosť a zvýraznenie svaly krku.

Toto plemeno sa považuje za jedno z najstarších na svete a úzko súvisí s koňom Przewalského, stredoázijským rodákom, ktorý sa považuje za posledného divého koňa, ktorý prežije. Ďalším plemenom používaným Vikingsom bol kôň Fjord.

14. Ruský ťažký návrh

Ruský ťažký návrh, kôň s malú, ale vynikajúcu silu, bol v Rusku založený v druhej polovici 19. storočia.

To

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *