Zmrtenia a hrbole u starších zvierat

Oct 23, 2022 Uncategorized

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to Pinterestpinterestpinterestshare pre Moreaddthismore29

Ako psy starnú, je veľmi bežné nájsť vzhľad rôznych hrčiek a hrbolkov buď nad pokožkou, alebo sa cítia pod kožou. Niektorí psi môžu mať v celom tele viac výrastkov. V skutočnosti je výskyt kožných rastov u psov pravdepodobne oveľa vyšší ako u ľudí. Našťastie mnohé z týchto výrastkov sú benígne, ako sú bradavice, cysty, kožné štítky a mastné nádory známe ako lipómy. Zatiaľ čo benígny rast obsahuje veľkú väčšinu týchto hrudiek, malígne rakoviny známe ako nádory žírnych buniek môžu v niektorých prípadoch napodobňovať iné rasty. Ak máte pochybnosti, veterinárne vyšetrenie a aspirácia hrudiek často odlíšia nádory žírnych buniek od oveľa bežnejších benígnych výrastkov opísaných v tomto dokumente.

Po 20 rokoch lekárskych skúseností, ako ako holistického aj konvenčného veterinárneho lekára, som presvedčený, že nadmerná vagcinácia dospelých a starších zvierat zohráva v mnohých výrastkoch významnú úlohu. V skutočnosti je homeopatický liek Thuja často veľmi nápomocný pri riadení mnohých z týchto prípadov a je jedným z hlavných liekov pri liečbe chorôb spôsobených očkovaním.

Zatiaľ čo človek by sa mal riadiť zákonom, pokiaľ ide o očkovanie proti besnote, dôrazne odporúčam preskočiť ďalšie vakcinácie vírusov, ako sú parvo a distemper u dospelých zvierat, ktoré boli predtým očkované. Našťastie teraz existujú testy protilátok v očkovaní v krvi, ktoré môžu podať existujúcu imunitu, čím sa vyhýbajú poskytovaniu vakcín, ktoré už nie sú potrebné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *