Príznaky rakoviny u domácich miláčikov

Dec 1, 2022 category

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPirestShare do Moreaddthismore2

Rakovina je jednou z najbežnejších geriatrických chorôb postihujúcich psov aj mačky. Rakovina môže zahŕňať akýkoľvek orgánový systém od kože po viac vnútra, vrátane lymfatických uzlín, tráviaceho traktu, pečene, sleziny, obličiek, pľúc a mozgu. Zatiaľ čo rakovina môže ovplyvniť domáce zvieratá v akomkoľvek veku, je pravdepodobnejšie, že sa rakovina vyskytuje u dospelých a starších domácich miláčikov.

Príznaky rakoviny sú dosť variabilné a často napodobňujú mnoho ďalších chronických chorôb. Medzi všeobecné príznaky choroby patrí letargia, strata chuti do jedla, chudnutie a zmeny v správaní. Môžu sa vyskytnúť ďalšie nešpecifické príznaky vrátane zvracania, hnačky, zmien v močení, rýchlejšie zložitejšie dýchanie a kašeľ. Vývoj náhleho rastu hrudiek pocitov na koži môže tiež signalizovať rakovinu.

Je dôležité, aby domáce zvieratá s ktorýmkoľvek z týchto klinických príznakov dôkladne vyhodnotili veterinárny lekár a že úplné diagnostické spracovanie vrátane krvi, moču a rádiologického testovania sa vykonáva tak, aby sa rakovina mohla odlíšiť od iných chorôb. Väčšina hrudiek alebo výrastkov môže byť často rutinne nasávaná priamo v kancelárii s ihlou, aby sa zistilo, či sú malígne, aby bolo možné zaviesť vhodnú liečbu.

Rakovina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *