Veľké veci, ktoré by nový groomer mal pochopiť

Apr 28, 2023 category

od Michelle Knowles
30. marca 2018
Fascinované zvieratá farbené dúhovými, ako aj orientálne ovplyvnené kryty sú zlosťou. Súťažné psy vyzerajú ako fotografie z časopisu, čo však s detailmi pre UP a prichádzajúcich groomerov?

Bol som svedkom rýchleho nárastu blesku o niekoľko najlepších groomerov v priemysle. Sú lesklé ako diamanty so svojimi dokonalými čiarami a hladkými povrchovými úpravami. Až keď som začal dostávať obavy od niekoľkých z nich, pokiaľ ide o základnú starostlivosť o pleť, ako aj základné metódy, ktoré som si uvedomil, že existuje požiadavka prekonať niektoré základy pre kvalifikovaných groomérov, aby poskytli východiskový bod pre jednoduché metódy, ktoré môžu boli prehliadané vo svojom entuziazme, aby sa ukázali ako krásny výrez. Práve tu je niekoľko základných tipov, ako aj metódy pre groomerov, ktorí sa môžu opýtať.

Hrubý kabát

Hrznutie kabátu môže byť významným šetričom času pre povrch, ako aj šampónom, pretože človek nemusí napýtať vlasy, ktoré sa orezávajú. Aj keď je to spoločná operácia v rámci starostlivosti, pritom je potrebné mať na pamäti. Je to skvelý koncept udržiavať samostatnú sadu nožníc a čepelí Clipper pre túto funkciu, pretože špinavý kabát ich môže skutočne rýchlo nudiť. Tieto „špinavé“ nástroje musia byť dezinfikované medzi každým domácim miláčikom, takže baktérie z jedného domáceho maznáčika sa neprenesú na ďalší.

Ďalšou voľbou je kúpať domáceho maznáčika na začiatku, takže vždy pracujete na čistom kabáte. To má tiež svoje nevýhody, pretože budete využívať viac šampónu a kondicionéra, ale ušetríte opotrebenie a roztrhnite svoje cenné nástroje.
Reklama

Bez ohľadu na výber, ktorý si vyberiete, nezabudnite pred kúpeľom robiť žiadny typ holenia v jemných oblastiach s čepeľou #7 alebo #10. Prakticky sa môžete zbaviť „spaľovania Clipper“ dodržiavaním tohto jednoduchého pravidla. Ak sa na konanie sanitárnych a labkových podložiek, ako aj pokožka je špinavá, je špinavá čepeľ, škrabacia akcia produkuje mikro odreniny na pokožke, ako aj vo vnútri jemnej oblasti medzi podložkami. Dokonca aj ten najjemnejší čistiaci prostriedok potom môže spôsobiť, že pokožka bude mať reakciu, ako aj tieto mikro odreniny zjavnejšie pre oko, ako aj možno dokonca urobiť svrbenie domáceho maznáčika, ako aj nepríjemné.

Pomocou masiek

Použitie masky na hlboký stav alebo vytiahnutie toxínov na domáceho maznáčika so vyrážkou je vždy skvelý nápad. Minerálne nohy namočené sú mimoriadne prominentné s klientmi, ktorí sa vydávajú na svoje psy. Výhodou domácich miláčikov je významnou metódou a zvyšuje príjmy tým, že je vynikajúcim doplnkom. Majte na pamäti tieto veci pri aplikácii, ako aj pri využívaní surovej hliny alebo priemyselných prípravkov.

Koža so vyrážkou by mala vždy vidieť veterinár, aby sa zistilo, či je bakteriálny, hubový alebo niečo, na čo by ste sa nemali dotknúť. Pri práci s domácimi zvieratami, ktoré majú infekciu alebo úle, noste rukavice, aby bola vaša pokožka chránená. Nepoužívajte masku na žiadny typ sliznice, to zahŕňa lietania, očné ráfiky, priamo v Nares (nosné dierky), ako aj priamo okolo konečníka.

Vždy je inteligentné vykonať „test opráv“, aby ste sa uistili, že maska, ktorú využívate, neprináša väčší problém. Urobte to tak, že vložte bodku prsty prípravky na vnútornú stranu jedného z zastrčení a počkajte 5 minút, potom opláchnite. Táto oblasť by nemala byť zapálená alebo bolesť na dotyk, ale môže byť trochu ružová, čo je v poriadku. Nikdy nenechávajte hlinené masky na viac ako 10 minút kvôli bezpečnosti. Veľkým pravidlom je, že ľahšie íly, ako je biela alebo ružová kaolin, sú mimoriadne jemné a môžete sa kúpiť v type prášku alebo si môžete vybrať pripravenú masku vyrobenú z týchto jemných ingrediencií.

Vrásky a podložky

Vrány na dohode s alebo niekedy okolo chvosta (pre našich klientov Portlier) je možné dokončiť čistou olejovou zmesou. Tradične sa navrhuje, aby sa tieto oblasti udržiavali suché, ale teraz sa chápe, že tieto jemné záhyby vyžadujú zvlhčovanie, aby zostali zdraví. Zmes výživného oleja, ako je EMU, argan alebo avokádo, ako aj minerály, je perfektnou metódou na povrch čistenia vrások. Ak dôjde k podráždeniu, najskôr je potrebný jemný čistiaci prostriedok a kondicionovanie. Potom, keď ste dokončení domácim miláčikom, položte olej/minerálnu zmes na bavlnený tampón alebo podložku a opatrne utrite do záhybu, ako aj vrások. To ich udrží hydratovaný, mineralizovaný a poskytne tkanive bariéru proti baktériám, ako aj iným toxínom.

Život za farbami a kriedou

Som ohromený emóciami, keď vidím, že kvalifikovaný groomer vychádza z inovatívneho ženícha. Zahrnuté procesy, ako aj čas prípravy, môžu byť zmýšľajúce s podrobnosťami. Aj keď nie som profesionál, pokiaľ ide o vykonávanie tohto typu práce, chápem požiadavky, ktoré vyžaduje na koži domáceho maznáčika.

Krieda; Je jednoduché na použitie, zábavné, ako je to tak, ako je TEnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *