Je metacam bez rizika pre mačky?

Oct 31, 2022 category

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare pre PinterestpinterestPinterestShare to MoreaddthismoRe6

Jednou z problémov, ktoré sa vyskytujú v mačacej medicíne, je výber bezrizikového nesteroidného protizápalového protizápalového na zníženie bolesti, zápalu a horúčky. Pred niekoľkými rokmi bol liek Metacam povolený pre tieto funkcie u mačiek, ako aj mnohí veterinárni lekári rýchlo skočili na rozbehnutý vagón a tento liek často predpisoval, keď bol klinicky označený.

Jedným z oveľa typickejších podmienok chorôb, ktoré sa objavil Metacam, ktorý sa objavil, bolo podávanie chronického mačného urologického syndrómu u mačiek, čo je choroba, pre ktorú nám určite chýba početné účinné lieky. Avšak, keďže odlišná citlivosť metabolických dráh mačiek s mačkovými liekmi sa čoskoro zistilo, že keď sa použije oveľa viac, ako keď alebo dvakrát, početné mačky, ktoré boli predpísané Metacam obrazovky. Niektoré mačky dokonca išli do zlyhania obličiek. Odvtedy sa liek skončil oprávnený na využitie ako iba jedinú injekciu u mačiek, ako aj to, že ešte chronickejšie využívanie bolo rovnako riskantné na pokračovanie liečby u konkrétnych mačiek. Z tohto dôvodu teraz používame tento liek iba ako jednorazovú injekciu na zníženie bolesti, zápalu a/alebo horúčky u mačiek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *