Hypertenzia u psov, ako aj u mačiek (príčiny, ako aj liečba)

Aug 6, 2022 Uncategorized

Add, zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore1

Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je jedným z najtypickejších tichých vrahov ľudí. Iba nedávno sme sa nakoniec postupne dostali do funkcie, keď hrá vysoký krvný tlak u mačiek, ako aj u psov. Keďže rodinné domáce zvieratá starnú, skríning krvného tlaku sa nakoniec uznáva ako dôležitý prvok rutinného fyzického vyšetrenia, okrem wellness krvi, ako aj testovania moču pri výbere skorých chorôb.

Väčšina veterinárnych kancelárií teraz bežne prináša nízke úzkostné nástroje na určenie mačacieho a psieho krvného tlaku. Ak sa hypertenzia nediagnostikuje a ponecháva neliečená, môžu sa vyskytnúť všetky druhy problémov vrátane tvorby krvných zrazenín, epizód podobných mozgovej príhode, neočakávanej slepoty, ako aj neočakávanej smrti. Obličky, ako aj srdcové ochorenie môžu spôsobiť a byť výsledkom vysokého krvného tlaku u psov, ako aj u mačiek.

Určité hormonálne choroby, ako sú nadmerné nadobličkové žľazy, známe ako Cushingova choroba u psov, ako aj hypertyreóza u mačiek, sa bežne prechádzajú s vysokým krvným tlakom. Dokonca aj špecifické vývojy chorôb prenášaných kliešťami vrátane lymskej choroby môžu mať za následok problémy s obličkami a následný vysoký krvný tlak.

Ak je vášmu domácemu miláčikovi diagnostikovaná hypertenzia, existujú mimoriadne účinné lieky na predpis chápané ako blokátory vápnikových kanálov. Príklady týchto liekov zahŕňajú amlodipín, inhibítory ACE, ako je enalapril, ako aj beta blokátory ako atenolol. Mnoho výživových doplnkov vrátane omega 3 mastných kyselín, ako je neuveriteľne čistý omega 3, ako aj Nordic Naturals Omega 3 PET, sa môže bežne zahrnúť ako súčasť integračného terapeutického režimu do pomoci pri manipulácii s hypertenziou.

Zdravie domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *