Majiteľ domácich miláčikov vs. domáce zviera

Jun 24, 2022 category

Keď som poukázal na to, že môj bývalý pes Foster Pet Dog Cosmo sa daril dobre so svojím novým majiteľom, niekto navrhol, aby som namiesto „majiteľa“ použil slovo „Guardian“.

Možno sa jedného dňa budem nazývať domáceho maznáčika „Guardian“. Nie dnes.

Som si veľmi vedomý slov, ktoré používam na opis svojich vzťahov so svojimi domácimi miláčikmi. Použil som termín „pestúnska mama“ a „psová mama“ a robím to veselo.

Naozaj neverím, že Ace je moje dieťa; Nechcem, aby bol. Neverím, že moji rodičia sú jeho „starí rodičia“, aj keď tento termín používame pre zábavu.

Tieto druhy viery pripravujú eso svojej psej kapucne. Nie je to človek, je to pes. Vie, že je pes, a je potešený, že je pes!

Mačka „Guardian“? Ha!

Moje mačky sú ešte lepším príkladom.

Veľmi milujem svoje mačky a jednou z vecí, ktoré na nich milujem, je ich divočina. Nezávisia na mne, aspoň nie toľko, ako by som si chcel myslieť. Mnoho mačiek mohlo prežiť bez ľudí v pohode.

Beamer je pozostalý. Čisté zviera.

Keď potrebujem kontrolu reality, pozerám sa na neho.

Beamer ma nepotrebuje. Nie som jeho strážca. Keby mohol pochopiť toto vyhlásenie, pravdepodobne by zdvorilo prepletal okolo mojich členkov a povedal: „Ó, ty chudobný človek. Je to v poriadku.”

Keď bol Lieamer povolený vonku, chytil a zabil všetky druhy malých zvierat – zajačiky, myši, móly, vtáky. Bol by preč celé dni, dokonca aj v januári. Mysleli sme si, že spal v okenných studniach, pod automobilmi alebo sa nachádzal do iných domovov.

Teraz žijeme v oblasti, v ktorej musia byť naše mačky v interiéri alebo dôkladne pod dohľadom vonku. Myslím, že sme v tomto zmysle ich „strážcovia“.

Viem, že Beamer bol oveľa šťastnejší, keď mu bolo dovolené túlať sa. Bol bezplatný, aby lovil, behal a lezal a mal sex, poškriabanie a zabíjanie. Teším sa na deň, keď vstúpime do krajiny, aby moje mačky mohli byť opäť vonku. Dúfam, že sa to stane skôr ako neskôr.

Ace

Na druhej strane môj Mutt Ace je od mňa veľmi závislý. Možno to je dôvod, prečo ľudia veria, že sú strážcami svojich psov. Láska, ktorú cítim pre eso, je iná ako láska, ktorú mám k svojim mačkám, a myslím si, že je to kvôli tejto závislosti na mne. V tomto zmysle som ako jeho opatrovník.

V inom zmysle je však Ace môj strážca.

Keď Josh, Ace a ja sme mimo batohu, Ace nás bude držať v dohľade, aj keď sa oddeľujeme. Ak Josh pripravuje stan a ja som mimo zhromažďovania dreva alebo fotografujem, Ace bude sedieť niekde uprostred a užívať si nás. Ak stromy blokujú jeho pohľad, bude medzi nami cestovať tam a späť. Rád si myslím, že sa teší pre svoje balenie, ale neviem, čo skutočne robí.

Stáva sa to často, ale občas, keď sme vonku neskoro v noci alebo skoro v temných ranných hodinách, Ace bude špehovať alebo cítiť temnú postavu a zavrčať. Možno sa bojí. Možno ma chráni. Možno sa len chráni. Neviem.

Bojoval by Ace za mňa? Neviem. Bojoval by som za neho? Už to robím.

Budem naďalej robiť všetko, čo môžem, pre tohto psa psa po zvyšok jeho života. Je v mnohých spôsoboch môj najlepší priateľ. Číta ma, ako to nemôže nikto iný. Predpovedá moje pohyby, zdá sa, že moje frustrácie čítajú moju myseľ.

Možno je súčasťou môjho problému s pojmom „Guardian Pet Guardian“, že Ace je lepšia. Nie som jeho strážca. Sme partnermi v trestnej činnosti.

Čo je legálne, čo je strážca domácich miláčikov?

„Pet Guardian“, ktorý sa používa ako právny pojem, je pokus o zmenu vzťahu spoločnosti s spoločnými zvieratami. Myšlienka je, že by sme nemali vlastniť ďalšie živé stvorenie. To všetko znie pekne, ale legálne to nie je také jednoduché. To, čo skutočne robí, je odstrániť práva majiteľov domácich miláčikov.

Ako majiteľ domáceho maznáčika mám slobodu rozhodnúť sa, čo je pre svojich domácich miláčikov najlepšie. As a pet guardian that freedom is taken away. Možnosti sú pre mňa urobené.

Podľa súdneho systému sa vyžaduje, aby konal „Guardian“ Pet „Guardian“. Takže ak sa niekto rozhodne, že nekonáte v najlepšom záujme vášho domáceho maznáčika, budete nútení konať podľa toho.

Myslíte si, že sa na vás tieto situácie nikdy nevzťahujú? I wouldn’t be so sure.

What about when you face decisions about euthanasia? The choice may be made for you. What if you decide to kennel your pet dog during the day to keep him safe? Not going to happen if the court makes a decision this is not “best” for your dog. What if you decide to use a choke collar? What if you want to tie your pet dog in the yard for an hour? allow him to stick his head out the window of your car? allow him off leash?

As someone who works in the pet industry as a pet sitter and pet dog walker, these examples are scary. If pet owners are no longer owners but “guardians” I can only think of what my insurance costs will be. I can only think of the lawsuits that vets, boarding kennels and groomers could potentially face. costs will go up for everyone, and there will no longer be such veľká škála služieb domácich miláčikov. Bude to príliš riziko pre majiteľov služieb.

Chápem, kde sa ľudia rozhodnú pre celý koncept „Guardian“. Nie som si istý, či chcem byť jeho súčasťou.

Verím v humánny život pre každé zviera, nielen psy. Verím, že ľudia musia zaobchádzať so zvieratami s rešpektom a dôstojnosťou a láskavosťou. To nenaznačuje, že sa k nim zaobchádza ako s ľuďmi alebo za predpokladu, že naše emócie sú ich emócie. Znamená to uznanie za zvieratá, ktoré sú.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *