Všetci sú preč surfin ‘(prvá časť)

Dec 11, 2022 Uncategorized

Objavenie spoľahlivých zdravotných domácich miláčikov a wellness info online

Hosť publikuje Nancy Kay, DVM

Keď sa vy alebo páčite, ustanovíte lekársky problém, možnosti budete mať sklon robiť nejaký webový prieskum. Zatiaľ čo hovorím: „Viac sily pre teba!“ Iní lekárski odborníci môžu prevrátiť oči, ktorí veria, že „plytvanie“ drahocenným časom diskutuje o potenciálne „whackadoodle“ predstavách, ktoré z kybernetického priestoru získali.

Prvá časť „Everybody’s Gone Surfin“ vás naučí presne, ako objaviť poučné, presné a užitočné informácie o webe a zároveň sa vyhnúť „online nezdravému jedlu“. Druhá časť (čoskoro do vášho domáceho počítača) poskytne nástroje, ktoré vám pomôžu pohodlne diskutovať o tom, čo ste objavili na internete so svojím veterinárnym lekárom, metódou, ktorá podporuje diskusiu o spolupráci. Mimochodom, aj keď som veterinárny mentor ľudí presne, ako sa oveľa lepšie starať o svojich chlpatých a pernatých členov domácnosti, pochopte, že tieto informácie sa tiež vzťahujú na vašu vlastnú starostlivosť o zdravie a wellness.

Takže začnime. Ako presne môžete zistiť, či webová stránka vymieňa informácie, ktoré si zaslúžia váš čas? Práve tu sú niektoré všeobecné pokyny:

Požiadajte svojho veterinárneho lekára o odporúčania jej webových stránok. Možno vás chce odkázať na konkrétnu stránku, ktorá doplní alebo posilní informácie, ktoré poskytla.

Webové stránky veterinárnej vysokej školy vždy poskytujú spoľahlivé informácie. Prezrite si ich vstupom na „Veterinárnu vysokú školu“ alebo „veterinárnu školu“ po mene choroby alebo znamenia, ktoré skúmate.

Webové adresy končiace v „.org“, „.edu“, ako aj „.gov“, zastupujú neziskové organizácie, akademické inštitúcie, ako aj vládne agentúry. Pravdepodobne to budú zdroje cieľa a presné informácie.

Ak má váš pes chorobu špecifickú pre plemeno, zaplaťte sa na miesto, kde sa koná národná organizácia konkrétnej plemena.

Vyhnite sa webovým stránkam sponzorovaným obchodom, ktoré stoja za zarábanie peňazí, keď veríte, ako aj konajte v tom, čo vyznávajú (najmä ak zahŕňa niečo nákup).

Buďte tak opatrní pred neoficiálnymi informáciami. Je úplne v poriadku, aby ste sa dopriali pozoruhodnými príbehmi (ako sa Maxova choroba pokožky zázračne zaobchádzala s jediným zasadnutím aromaterapie; presne to, ako je celosvetové otepľovanie príčinou dysplázie bedra), avšak považujte to za to, čo čítate skôr ako beletrie ako v skutočnosti. Rovnako zaujímavé, ako sa môžu zdať tieto príbehy typu národného ubytovača, nenechajte ich výrazne ovplyvňovať možnosti, ktoré vyrábate svojho psa.

Na internetových fórach sa mi naozaj páči choroba. Skontrolujte, či sú sponzorované spoločnosťou Yahoo (). Nielenže poskytujú bohatstvo akademických informácií, ale členovia môžu byť úžasným zdrojom emocionálnej podpory- vždy skvelá vec pre tých z nás, ktorí zdieľajú naše domy, ako aj srdcia so zvieraťom. Ak uvažujete o vstupu na internetové fórum, motivujem vás, aby ste hľadali skupinu, ktorá sa zameriava na konkrétnu chorobu (zlyhanie obličiek, cukrovka atď.). rokov. Napríklad vynikajúca skupina Yahoo K9Kidneydiet (rieši problémy týkajúce sa psov s zlyhaním obličiek) má 3 391 členov a tiež aj osem rokov. Veľká skupina, ako je táto, má vo všeobecnosti niekoľko moderátorov, ktorí poskytujú viac ako jeden pohľad (vždy skvelá vec), ako aj vyššiu nepretržitú dostupnosť pre radu a podporu. Vyhľadajte prezentáciu uvedených referencií (štúdia klinického výskumu, ktorá podporuje to, čo sa odporúča). Takéto skupiny by mali mať domovskú stránku, ktorá vysvetľuje zameranie skupiny a poskytuje počet členov, ako aj príspevky za mesiac (čím viac), tým lepšie). Môžu mať verejné archívy predchádzajúcich príspevkov, ktoré môžu poskytnúť bohatstvo informácií.

Nižšie sú uvedené tri webové stránky, ktoré diskutujú o Addisonovej chorobe (choroba, ktorá môže ovplyvniť psov, ako aj ľudí- John F. Kennedy bol diagnostikovaný Addisonova choroba). Teraz, keď ste profesionál pri hodnotení webových stránok, tu je trochu test vašich schopností. Ktorý z týchto troch stránok si zaslúži váš čas a pozornosť? Pozrite sa tak dobre, ako mi dovoľte pochopiť, čo si myslíte!

Dajte si pozor na druhú časť z prvej časti každého, kto je Gone Surfin ‘, v ktorej vám poskytnem nejaké nástroje pre pohodlné a efektívne, keď si u svojho veterinárneho lekára prebudí predmet vašej štúdie o webovom výskume!

Prajem vám, ako aj vaši štvornohí členovia domácnosti, hojné veľké zdravie,

Nancy Kay
Špecialista, American College of Veterinary Interior Medicine

Prejdite si skontrolovať výňatky z rozprávania Spot. Tam tiež objavíte „advokátske pomôcky“- užitočné zdravie a wellness sa rozvíjajú, ktoré si môžete stiahnuť a využívať pre svojho vlastného psa, ako aj zbierku publikovaných článkov o obhajobe zdravia vášho domáceho maznáčika. Hovoriť za oblasť sa ponúka na Amazon.com, REnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *