Čo keby sme prestali volať psov šikanované plemená?

Jul 13, 2022 category

Môžeme prestať odkazovať na určité typy psov ako „šikanované plemená“? Alebo mi niečo chýba?

Slovo „tyran“ je nepochybne negatívne a ani slovo, ktoré musíme použiť na opis akéhokoľvek typu psa, nieto psov, ktorí sú už diskriminovaní a dokonca zabití na základe ich vzhľadu.

Vždy som interpretoval termín „šikanované plemená“, aby som naznačil psy s „býkom“ v mene ako American Bull Dogs, American Pit Bull Terrier, býkových teriérov atď.

Druh „roztomilého“ termínu spôsob, akým by sme mohli označovať austrálskych pastierov ako „Aussies“ alebo jazvečíky ako „doxies“. Myslím, že môžeme nazvať býkmi psami „Bullies“.

Iba to nie je roztomilé.

Nazývanie domáceho psa „tyran“ spôsobuje, že zvuk domáceho maznáčika znamená, čo nie je presne to, čo chcete, aby si ľudia mysleli, keď sa odvolávate na psov.

Je to roztomilé pre tých z nás, ktorí rozumejú psom, pretože nevieme, že žiadne plemeno alebo typ domácich miláčikov nemôže byť v skutočnosti tyran.

Volanie určitých typov psov „Bullies“ posiela nesprávnu správu ľuďom, ktorí nerozumejú psom.

Zaručujem vám, že niektorí moji príbuzní len predpokladajú, že pojem „šikanované plemená“ sa vzťahujú na „stredné plemená“ alebo „nebezpečné plemená“ (ktoré neexistujú).

Dáva im zmysel, aby to predpokladali, vďaka médiám a vďaka nám milovníkom domácich miláčikov, ktorí tak láskavo označujú určitých psov ako „šikanovaní“.

Chcel by som vidieť frázu preč. Ak musíte, použite „pitties“. Prinajmenšom to spôsobuje, že psy znejú jemne.

Čo znamená fráza „šikanované plemeno“?

Neviem.

Tento termín naznačuje rôzne veci pre rôznych ľudí a stáva sa všeobecnou vetou ako „Pitbull“, ktorá sa náhodne vzťahuje na veľa rôznych plemien a zmiešaných plemien.

AnimalPlanet.com hovorí, že mnoho dnešných „krátkych“ psov je zahrnutých pod značkou „Bully“, ako sú boxery a anglické mastify a Boston Terriers.

K dispozícii je stránka na Facebooku pre „Bully Breeds“ a zahŕňa v mixe Rottweilers a francúzske býky, ale zameriava sa väčšinou na „pitbulls“.

A potom je tu domáci pes s názvom „American Bully“, ktorý má dokonca svoj vlastný klub s názvom American Bully Kennel Club. Stránka skupiny na Facebooku hovorí, že americký šikan je nové plemeno vytvorené z amerického teriéra Pit Bull.

Ste už zmätení?

Som si istý, že tento blogový príspevok pritiahne komentátorov, ktorí povedia veci ako: „Nie, americký šikan je tento“ alebo „Nie, šikanované plemená to nezahŕňajú.“ A možno by všetci mali pravdu.

Je to tak, ako niektorí ľudia používajú „pitbull“ na označenie amerických teriérov pit bull, zatiaľ čo iní (väčšina z nás?) Používajú „Pitbull“ na opis značnej škály zmiešaných a čistokrvných psov.

Myslím, že zmeny jazyka.

Len si myslím, že musíme byť opatrní pri našich slovách.

Stále existuje veľa zákazov plemena a psy stále zabíjajú v amerických prístreškoch a na celom svete, nie za konanie určitého spôsobu, ale za hľadanie určitého spôsobu.

Volanie psov „Bullies“ nie je roztomilé. Sme šikanovaní.

Čo vám naznačuje „šikanované plemeno“ a myslíte si, že tento termín musíme upustiť?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *