Príčiny, ako aj ošetrenie suchej svrbenia vášho domáceho maznáčika

Nov 20, 2022 Uncategorized

Add thising tharing ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPirestShare to Moreaddthismore7

Jednou z najtypickejších dermatologických sťažností, ktoré sa vyskytujú vo veterinárnom centre, je prezentácia svrbivých zvierat so suchou šupinatou pokožkou. Môže existovať početné spúšťače tohto typického scenára, vrátane inhalačných/kontaktných alergií s plesňami, trámami, stromami, pelami, roztočmi atď. Alergie na blchy, ako aj alergie na potraviny, ako aj alergie na potraviny, tiež môžu hrať funkciu v iných svrbivých domácich miláčikoch. Parazity, vrátane kruhov, ako aj roztočov na mange, sú niekedy aj na veterinárnej klinike. Hormonálne problémy vrátane problémov so štítnou žľazou a adrenálnych žliaz môžu tiež viesť k úpravám kabátu, ako aj k svrbivej pokožke. Domáce zvieratá s chronickým metabolickým ochorením sa môžu vyskytnúť aj so suchou svrbivou pokožkou.

Ošetrenie suchej svrbivej pokožky bude závisieť od konkrétnej príčiny. Je určite nevyhnutné premýšľať o skvelej blšiach s výrobkami, ako sú Frontline Plus, Advantage, Comfortis alebo Trifexis. Diétové prvky sú tiež nevyhnutné na hodnotenie svrbivých domácich miláčikov, ako aj v prípade možnosti, by sa mal zvážiť všetky prírodné, bez konzervačných stravovacích plánu, ako je Wysong, Petguard alebo Range Range. Doplnenie mastných kyselín vrátane Nordic Naturals Omega 3 PET, buďte v poriadku, ako aj chýbajúce spojenie, tiež môže pomôcť mnohým zvieratám.

Rovnako som zistil, že pridávanie tráviacich enzýmov, ako sú napríklad tráviace enzýmy naturvet, užitočné pri zlepšovaní vrstiev, ako aj zníženia svrbenia u mnohých zvierat. Lokálna terapia vrátane periodického šampónu s výrobkami, ako je aloe vera, ako aj ovsené vločky, ako aj kondicionér, je tiež nevyhnutné pre vykonanie v mnohých prípadoch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *