13 typov angelfish, o ktorých by ste mali vedieť (s obrázkami)

Nov 19, 2022 category

Angelfish, sú ohromujúce a krásne a urobia fantastický doplnok k akémukoľvek sladkovodné akvárium. Angelfish je cichlidový druh. Sú vysoké a krátke. Vedieť viac o typoch angelfish v blogovom príspevku.

Plávajú elegantne svojimi dlhými, štýlovými plutvami, ktoré za nimi prechádzajú, keď plávajú, a vytvárajú veľkolepý displej. Angelfish môže rásť na dĺžku až 4 až 10 palcov.

Tieto ryby sú pôvodom z Južnej Ameriky, ale teraz sa chovajú v zajatí po celom svete.

Angelfish sa uchováva oveľa viac ako 100 rokov ako domáce zvieratá. Prostredníctvom selektívneho šľachtenia sa vytvorilo široká škála farieb a vzorov. Teraz sú oveľa populárnejšie ako kedykoľvek predtým.

Rôzne typy angelfish

Angelfish je fantastickým doplnkom akéhokoľvek akvária. Môžu rásť veľmi veľké a môžu byť vybrané z mnohých odrôd.

Niektoré typy vyžadujú omnoho viac vody, vyberajú inú vegetáciu alebo sú oveľa agresívnejšie ako iné. Odporúčame, aby ste pred nákupom vykonali svoj výskum.

Zostavili sme zoznam 13 mnohých bežných typov angelfish, ktoré sa nachádzajú v akváriách po celom svete. Teraz sa bližšie pozrieme na každého z nich, aby sme zistili, ako sa líšia od ostatných.

Aby sme vám pomohli robiť vzdelané rozhodnutia, budeme hovoriť o veľkosti nádrže, maximálnom raste, definovaní funkcií a agresie.

Typy angelfish

Toto je trinásť druhov Angelfish zaznamenaných v abecednom poradí.

1.Abino Angelfish

Obrazový kredit: ComintStar, Shutterstock
Prvý kmeň angelfish môže byť biely až strieborný s trochou žltej alebo oranžovej okolo ich tváre. Budú mať ružové oči a budú citlivé na svetlo.

Albino Angelfish vyberá nádrže, ktoré sú väčšie ako 30 galónov. Tiež sa im páči dostatok priestoru na kúpanie. Je však ľahké udržiavať a môžu rásť na dĺžku asi 6 palcov.

Radi sa schovávajú za skalami a naplavenými drevami, ale je nevyhnutné, aby nádrž tak zaplnila, že zastaví úplne voľný pohyb.

2. Black Lace Angelfish

Obrázkový kredit: Obrázky verejnej domény
Black -Lace Angelfish môže byť vzácnejší ako početné iné angelfish a majú tendenciu byť oveľa drahšie. Tieto druhy plemena Angelfish nie sú fanúšikom hluku, takže sa s nimi s hlasnou hudbou a apartmánmi na hlavnej ulici nepožívajú.

Sú menej agresívne ako ostatní a oveľa viac nezodpovedaní ako mnoho iných druhov. Black -Lace Angelfish môže byť tiež citlivý na chladnejšie teploty, takže renomovaný ohrievač je nevyhnutný.

3. Black DEIL RONGEFISH

Obrázok Kredit: Omariam, Shutterstock
Black Veil Angelfish má o niečo tmavšiu farbu ako čierny čipkový riedko. Jeho plutvy sa s pribúdajúcim vekom predchádzajú dlhšie a tolerantné voči zmenám teploty a pH.

Môže žiť v tvrdej aj mäkkej vode. Vďaka tomu je jedným z najjednoduchších angelfish. Je to jeden z najbežnejších druhov Angelfish a možno ste ho už videli.

4. Rozhýbanie angelfish

P.Scalare.Sunset Blushing.Neil916 (Image Credit: Neil916, Wikimedia Commons CC SA 2.5 generický)
Blushing Angelfish je ryba, ktorá má prevažne biele telo a čierne plutvy. Keď dozrieva, vyvíja modré pruhy.

Toto plemeno miluje nádrž s skalnými útvarmi a naplaveným drevom. Pokiaľ je tank dostatočne veľký, bude schopný pokojne žiť s inými rybami. Červenanie angelfish sú jasne zafarbené a objavia sa v každom dome.

5. Clown Angelfish

Klaunský angelfish je zriedkavé plemeno angelfish. Môže byť náročné nájsť jedného bez toho, aby sme vynaložili veľké úsilie. Táto ryba má komplexný vzor, ​​ktorý prechádza cez celé svoje telá, ktorý vedie k škvrnám, ktoré sú rôznymi veľkosťami a tvarmi.

Clown Angelfish sú pokojné a ľahko sa udržiavajú. Tieto ryby milujú akvárium, ktoré má veľa miest vegetácie a úkrytu. Vyberú vysoké rastliny pred jaskyňami a skalami.

6. Ghost Angelfish

Ghost Angelfish sú angelfish s bezprúdovým génom, ktorý nie je vymyslený.

Ghost Angelfish prichádza v rôznych farbách vrátane svetla a tmavej. Sú energické a oveľa agresívnejšie ako iné druhy. Počas starnutia môžu niektorí duchovia ukázať pruhy.

7.Gold Angelfish

Obrazový kredit: Antos777, Shutterstock
Gold Angelfish, menší riedko, ktorý sa prirodzene vyskytuje v útesovom útese, možno nájsť ako prírodný druh. Toto plemeno je zvyčajne dlhé menej ako 4 palce a môže byť zafarbené hnedé alebo červenkasto-oranžové.

Oranžové podšívky sa nachádzajú na všetkých plutvách a perách. Oči majú tiež oranžové podšívky. Môžete tiež vidieť zvislé žlté čiary. V akváriách je zriedkavo viditeľná zlatá riedko. Vyžadujú nádrže väčšie ako 55 galónov.

8. FLEOPARD

Obrázkový kredit: Martin Belli, Shutterstock
Leopard Angelfish je veľmi obľúbený, aby sa udržal doma. Majú výrazný nájdený vzor a modrý gén, ktorý zabraňuje viditeľnosti farby, kým sa takmer úplne nevyrastú. Môžu žiť až desať rokov a môžu dorásť až šesť palcov.

9.Koi Angelfish

Obrázkový kredit: Chonlasub Woravichan, Shutterstock
Jeden z najviacVýraznými črtami koi angelfish sú jeho čiernobiele farby. K dispozícii sú aj ďalšie farby, napríklad oranžová a hnedá.

Každá ryba má zreteľný vzor. Tieto ryby priťahujú nádrže, ktoré držia 30 galónov alebo oveľa viac a vodu s nízkym pH.

10. Marble Angelfish

Obrázkový kredit: Julian Popov, Shutterstock
Mramorový angelfish je pozoruhodný vo svojich farbách, ktoré zahŕňajú čiernu, bielu a žltú farbu s mramorovým vzorom pretekajúcim cez ich telá. Plutvy môžu siahať za telo a sú jemné a tenké.

Mramorový angelfish vyžaduje najmenej 30 galónov vody, ktorá nie je prehľadná a ponúka veľa plaveckého priestoru. Mramorový angelfish sa ľahko udržiava a môže dorásť až šesť centimetrov.

11. Platinum Angelfish

Obrazový kredit: Supermop, Shutterstock
Platinum Angelfish je vzácny druh a má ich iba hrsť akvárií. Kovové stupnice majú lesklý vzhľad a môžu sa iskrí, pretože ich odráža z nich.

Tieto ryby vyžadujú nádrže, ktoré držia najmenej 30 galónov. Tiež sa radi skrývajú v nádrži. Mali by ste byť opatrní v tom, aké ryby dovolíte do ich domovov.

12.Smokey Angelfish

Existujú dva typy dymových angelfish: pravidelná a čokoláda. Sú prakticky identické, ale čokoládová odroda má tmavší hnedý odtieň.

Smoky pigmentácia sa zvyčajne začína uprostred chrbtovej plutvy a môže sa rozšíriť na zadnú časť rýb. Skutočné pokrytie sa však môže líšiť.

Pôvodná farba nemusí byť viditeľná v dôsledku pigmentácie. Farba dymu tiež nebude symetrická.

13.Zebra Angelfish

Obrázkový kredit: Songsak Pandet, Shutterstock
Zebra angelfish môže rásť na dĺžku viac ako 10 palcov a je jedným z najväčších plemien Angelfish. Toto plemeno sa ľahko rozlišuje podľa jeho zreteľného vzhľadu.

Samice sú svetlo modré, s čiernym okrajom zakrývajúce ich oči. Čierne pruhy sa nachádzajú aj na chvostoch žien v hornej a spodnej časti.

Mužská Zebra Angelfish je bledomodrá. Je to podobné ako v Zebra Angelfish s jeho tenkými, tmavými pruhmi, ktoré vedie vertikálne po stranách.

Zebra Angelfish sa líši od iných angelfish, ktorí sa spájajú po celý život a žijú v pároch. Namiesto toho, aby mal jedného mužského vodcu, ktorý dohliada na harém plný žien, má jednu.

Muž zomrie a žena, ktorá je najvyšším hodnotením, sa stane mužom. Každá žena Zebra Angelfish sa rodí ako žena. Na jeho miesto sa môžu zaujať iba muži.

Záver

Ak máte viac ako 30 galónov vody, niektoré rastliny a skaly, tieto plemená môžu byť úžasným doplnkom vášho akvária.

Červenanie angelfish a čierneho závoja sú jemné a ľahko sa o ňu starajú. Tieto ryby sú úžasné pre začiatočníkov, ale Zebra Angelfish je dobrou voľbou pre tých, ktorí majú väčšie tanky.

Dúfame, že ste sa z tohto pohľadu tešili na tieto ryby a že ste pre vás našli najlepšie plemeno.

Sme radi, že vám pomôžeme nájsť ideálne ulovenie pre vaše akvárium. Podeľte sa o týchto 13 mnohých populárnych typov angelfish na Facebooku a Twitteri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *