Chce vaša senior mačka skutočne mladšieho spoločníka?

Feb 9, 2023 Uncategorized

Často dostávam otázky od čitateľov, ktorí sa snažia pridať novú mačku do svojej rodiny. Ako nájdem mačku, ktorá bude dobrým zápasom pre moju mačku? Musím dostať mačku, ktorá je v rovnakom veku ako moja občianska mačka, alebo musím dostať mačiatko? muž alebo žena? Prijme občianska mačka nováčika? Prial by som si, aby som mohol dať definitívne odpovede na všetky tieto otázky, ale realita je taká, že hoci môžete urobiť nejaké domáce úlohy, v konečnom dôsledku zistí, že výsledok každej mačky a osobnosť zistí. A tieto otázky je ešte ťažšie odpovedať, keď sa týka rozhodnutia, či získať spoločníka pre staršiu mačku.

Premietate svoje vlastné pocity na svoju mačku?

Častý scenár, na ktorý sa pýtam, je tento: senior mačka nedávno stratila svojho spoločníka. Zdá sa, že zostávajúca mačka smúti. Žiadne dve mačky nereagujú rovnakým spôsobom na stratu spoločníka, ale v mojej mysli nie je pochýb o tom, že mačky smútia. A zatiaľ čo mačky nemusia vykazovať zúfalstvo rovnakým spôsobom ako ľudia, študujúci fond ASPCA z roku 1996, že 46% mačiek jedlo menej ako normálne po smrti sprievodnej mačky, približne 70% vykazovalo zmenu vo vokalizácii, oveľa viac ako viac ako normálne. Polovica mačiek sa stala oveľa láskavejšou a „priliehavou“ so svojimi majiteľmi a veľa mačiek spalo viac a zmenilo miesto, kde normálne spali. Celkovo 65% mačiek vykazovalo štyri alebo oveľa viac zmien správania po strate spoločníka pre domácich miláčikov.

Sledovanie smútku mačky je ťažké, najmä ak človek smúti aj stratou sprievodnej mačky. Je prirodzené, že chcieť pomôcť preživujúcej mačky sa cítiť lepšie.

Pomôže privedenie novej mačky smútiacej mačke?

Mačky sú svojou povahou teritoriálne zvieratá, a hoci pomalé a postupné úvody sú najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby dve mačky vychádzali, nikdy neexistuje záruka. Okrem toho veľa mačiek je vo svojej podstate oboznámená s cudzincami, čo tiež prispieva k výzvam s novými úvodmi mačiek.

Prijatie novej mačky môže byť pre seniorov oveľa tvrdšie, najmä ak je nová mačka mladá mačka alebo mačiatko. Strážcovia mačiek si zvyčajne myslia, že privedenie mačiatka do rodiny „urobí starú mačku znova mladou“. Z pohľadu vyššej mačky však narušenie jeho známej rutiny môže spôsobiť značné množstvo stresu.

Urobte ideálnu voľbu pre svoju mačku

Ak uvažujete o pridaní mladšieho spoločníka do svojej domácnosti, je nevyhnutné, aby ste sa ubezpečili, že vaša staršia mačka nestratí nič, čo už má. Senior Cats nemusia súťažiť o zdroje, ako je čas s vami, odpočinok, kontrola a úkryty a jedlo a voda. „Vaša najvyššia vernosť je mačke, ktorá tam bola prvá,“ hovorí Dr. Andrea Tasi z mačiek prirodzene, domácich, mačiek, ktoré exkluzívne vylučuje, venovanú holistickej, individualizovanej technike každej mačke. “Opýtajte sa sami seba: Ako si môžem zachovať každodenné zdroje svojej staršej mačky čo najskoršie?”

Zdravie vašej seniorskej mačky

Zvážte vplyv novej mačky na zdravie vašej seniorskej mačky. Ak máte staršiu mačku, ktorá je chorá, neodporúčam priniesť ďalšiu mačku do domu, kým vaša občianska mačka neprejde. Úzkosť z nového prírastku do rodiny môže zintenzívniť stav vašej staršej mačky a skutočne by mohol skrátiť jeho život. Ale aj zdanlivo zdravé staršie mačky sa môžu starať o základné zdravotné problémy, ktoré sa ešte nepreukázali. Trojročná štúdia na štátnej univerzite v Ohiu zistila, že úzkosť má značný vplyv na zdravie mačky. „Mnoho seniorských mačiek je tým, čomu hovorím chodci Tightrope,“ hovorí Dr. Tasi. „Pokiaľ sa lano učí a prostredie mačky je stabilné, je v poriadku. Ale ak sa jedna vec zmení, môžu spadnúť do katastrofy. “

Ako zvoliť sprievodnú mačku

Ak skutočne máte pocit, že vaša mačka by bola šťastnejšia s mladším spoločníkom, pri výbere spoločníka zvážte temperament vašej mačky občianskej mačky. Ak máte plachú mačku, pravdepodobne by urobila lepšie s bezstarostným, pokojným, jemným mačkou. Dominantná mačka bude mať pravdepodobne lepšie, so sebavedomou, pokojnejšou mačkou. Ak máte to šťastie, že máte jednu z tých šťastných mačiek, ktoré milujú všetkých, pravdepodobne vyjde s mačkou z oboch koncov osobnostného spektra. „Podľa mojej skúsenosti sú mačky, ktoré ľahko prijímajú iné mačky, skôr výnimkou ako pravidlom,“ hovorí Dr. Tasi.

Majte na pamäti, že temperament a osobnosť môžu byť ťažké zistiť, či stretnete mačku v útulku. V tomto prostredí je zdôrazňovaných veľa mačiek a neukazuje svoju skutočnú osobnosť, kým nebudú v novom dome niekoľko týždňov a často dokonca roky.

Veľkosť môže tiež zmeniť, najmä ak máte mierne dominantnú mačku. Teória je taká, že mačky podobnej veľkosti a zostavenia sa navzájom prijímajú oveľa rýchlejšie. Pokúste sa zvoliť novú mačku, ktorá je rovnaká alebo o niečo menšia ako vaša občianska mačka.

Verím, že pohlavie, okrem osobného preferencienullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *