Bloat in Dogs

Nov 1, 2022 Uncategorized

Add, zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestshare pre Moreaddthismore10

Jedným z oveľa závažnejších obáv zvlášť veľkých hlbokých hrudných plemien psov, ako sú pudlíky, ako aj dobermanské štipky, je pokrok v chorobe chápanej ako nadúvanie alebo syndróm žalúdka/syndróm Volvulus. Bloat je stav, ktorý sa vyskytuje, keď sa brucho rýchlo rozširuje plynom, ako aj zvraty, čo potenciálne vedie k vážnemu zdraviu a wellness a následkom ohrozenia života. Príznaky nadúvania u psov môžu zahŕňať:

Distenzia brucha

Slintať

Neproduktívne zvracanie alebo rechovanie

Slintať

Nepokoj

Kolaps/šok

Aj keď neexistuje žiadna presvedčivá príčina tohto stavu, existuje veľa nebezpečných aspektov, ktoré môžu u psov zvýšiť pravdepodobnosť nadúvania. Medzi niektoré z nich patrí kŕmenie výživných potravín, ktoré majú vysoké kvalitné potraviny s vysokým obsahom uhľohydrátov alebo sóje. Tiež psi, ktorí pijú vodu alebo jedia rýchlo a/alebo cvičenie okamžite po jedle, môžu tiež viesť k zvýšenej možnosti nadúvania. Pre psov, ktoré sa jedia rovnako rýchlo, môže misa, ako je pomalý kŕmny napájač slow-misy, pomôcť pri umožnení psom domáceho maznáčika mať oveľa prirodzenejšie stravovacie návyky.

Akonáhle dôjde k distenziám brucha alebo skrútením, je kritická pozornosť núdzovej veterinárnej pozornosti, vrátane prejdenia trubice brušnej trubice, IV a šokovej terapie, ako aj prospektívnej chirurgickej liečby, ak došlo k skrúteniu. Pretože vysoký výskyt nadúvania v konkrétnych plemenách sa bežne navrhuje v čase spay a/alebo kastrovania, aby sa v čase spay/kastrovalo, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť budúceho nadúvania v neskorších rokoch. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *