Nevzdušené semenníky v šteniatkach

Oct 30, 2022 category

AddsTis THISHASING ButtonsShare do FacebookfacebookFookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestShare do Moreaddthismore5

Počas fyzického vyšetrenia mladých mužských šteniat bude veterinárny lekár dôkladne preskúmať, aby zistil, či oba semenníky zostúpili do miešku. Semenníky zvyčajne zostúpia do miešku do niekoľkých dní narodenia, ale v niektorých šteniatkach to môže byť oneskorené až 6 mesiacov. Zvyčajne, ak semenníky nezvyšujú vek 6 mesiacov, zvyčajne sa v budúcnosti nebudú.

Mnoho spoločnej prezentácie je, keď jeden semenník nezostupuje, stav známy ako kryptorchidizmus. Nezasediteľný semenník sa zvyčajne nachádza mimo miešku, buď v bruchu, alebo v inguinálnom kanáli, kde ho môže hmatiť veterinárny lekár. Veterinárni lekári budú situáciu pozorne sledovať, pretože ak neliečené, neovinované semenníky majú pravdepodobnejšie riziko vzniku nádorov neskôr v živote. Nezaslúžené semenníky sa tiež s väčšou pravdepodobnosťou krútia vo vnútri brucha (známeho ako torzia), čo môže mať za následok stratu dodávky krvi, sekundárnu infekciu a dokonca aj smrť. Liečba je zvyčajne skorá chirurgická kastrácia po 6 mesiacoch veku, pri nákupe, aby sa predišlo týmto potenciálnym hlavným komplikáciám.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *