Recenzia, ako aj rozhovor s Rita Mae Brown

Mar 26, 2023 category

, bol som fanúšikom seriálu pani Murphy Secret od Rita Mae Brown (spolu s jej mačkovým záludným koláčom), v ktorej sa zúčastnila mačiek Murphy, ako dobre Jej kamaráti Tee Tucker The Corgi a Pewter, Rotund Grey Kitty, ktoré je citlivé na svoju váhu, vzhľadom na to, že prvá kniha v sérii vyšla v roku 1991. O 25 rokov neskôr je táto séria stále silná.

V TALL TACK, súčasná splátka, Mary Minor „Harry“ Haristeen, ako aj jej kamaráti zvierat, sa snažia opraviť vraždu, ktorá ich nakoniec pošle, aby v minulosti hľadala odpovede. V tejto knihe autori spojili dnešný príbeh vraždy opatrovateľa bývalému guvernérovi vo Virgínii s druhou príbehovou líniou odohranou v 18. storočí.

Zistil som, že historické časti príbehu je trochu ťažké sledovať, ale vo zvyšku knihy sa veľmi tešil. Dokonca aj s nejakým skimmingom s historickými sekciami bolo pre mňa zaujímavé vidieť, ako presne sa tieto dve príbehy spojili. Rita Mae Brown je často obviňovaná z toho, že je kázaná v novších splátkach série, ako aj ona určite nie je plachá na preplávanie svojich osobných názorov do knihy, avšak som zistila, že fascinujúca, a nie odvádzanie.

Mojou preferovanou časťou všetkých kníh v sérii je súhra medzi zvieratami. Zatiaľ čo obaja autori vynikajú pri vykresľovaní nesmierne sympatických zvierat, ako aj ľudských postáv, mám podozrenie, že živočíšne scény sú napísané skôr záludným koláčom ako Rita Mae – koniec koncov, kto by však mal mačku také pohľady na obmedzenia ľudskej mysle „

Vysoký chvost je ponúkaný z Amazonu, ako aj od predávania kníh kdekoľvek.

Rozhovor s Rita Mae Brown

Som nadšený, že som mal možnosť položiť Rita Mae Brownovú pár otázok.

Úplne prvá pani Murphy Secret vyšla v roku 1991 – to by urobilo záludný koláč 25 rokov. Predpokladám, že pôvodný záludný koláč už nie je s vami. Aké to bolo, že ste museli trénovať nový mačiek, aby ste prevzali rozhodujúcu úlohu spoluautora? Bol niekedy okamih, keď ste verili, že sériu ukončíte po tom, čo pôvodný záludný koláč zomrel?

Pôvodný záludný koláč žil na dvadsať. Pôvodný cín sa dostal na dvadsaťštyri. Výmena tréningu bola ľahká. Mačky sú inteligentné. Mám podozrenie, že ma trénovali. Všetky moje záchrany: Kone, mačky, psy, ako aj líšky online dlhé, prospešné životy.

Keď pôvodný záludný koláč zomrel, nestalo sa mi, aby som zastavil sériu. Rovnako veľa ľudí sa teší z postáv plus, a to svojím malým spôsobom, dúfam, že pôjdu ľudí, aby šli do útulkov alebo darovali.

Povedzte nám o svojich ostatných mačkách. Bol jedným dizajnom pre cín?

Cock som bol tučný ako príliv. Márne Cinter II nie je nikdy štíhly, ale tiež vykazuje vysokú sebaúctu.

Páči sa vám, že ste vonku, a zatiaľ ste mimoriadne plodný spisovateľ. Ako presne sa dáte napísať dovnútra?

Vstúpiť vo vnútri závisí od sezóny. Ráno sa skladám v zime, pretože je chladno tu na extrémne nohách pohoria Blue Ridge.

Leto je to naopak. Práca sa vyskytuje v úžasnom rannom, príďte dovnútra popoludní. Keďže teraz mám klimatizáciu – ale roky ju presadzujem – je to príjemné, ako aj na stránkach sa nepotím. Žiadny beh atrament!

Ako pre vás vyzerá normálny deň?

Na farme nie je žiadny normálny deň. Jeden sa pokúša zvýšiť za úsvitu, môžem však podvádzať a čakať až do úplného východu slnka. Potom je to všetko, čo treba urobiť. Ideálne teraz požadujeme zníženie sena – fantastický rok pre seno. Neprestane však pršať. Nechcete, aby to šlo na semeno. Ak to vyschne ešte trochu, budeme skutočne pracovať od slnka až do západu slnka. Páči sa mi to.

Ako dlho plánujete udržať sériu pani Murphyovej?

Pokiaľ si to ľudia želajú skontrolovať.

Ak by ste mohli mať večeru s niekým, žijúcim alebo mŕtvym, s kým by ste si vybrali?

Aristophanes, komiksový dramatik z 5. storočia BC, ako aj môj otec Ralph Clifford Brown. Život: Condoleezza Rice, Liz Smith, Iris Love – všetky ženy fantastického dychu mysle, ako aj veľkorysého ducha. Zoznam by mohol pokračovať: Gloria Steinem, Sondra Radvanovsky. Niekoľko z týchto žien, ktoré poznám, iné, ja sa mi však neposkytli ostatným svojim príslušným krajinám.

Práve teraz je na Zemi veľa zaujímavých ľudí, že vám nemôže ujsť.

Alebo čo tak zostaviť týchto ľudí mínus? Donna Shalala, bývalá sekretárka zdravotníctva, vzdelávanie a blahobyt s prezidentom Jahnae H. Barnettom z University of William Woods University, akademického vizionára. Vrhnite prezidenta nádhernej Briar College. To je skupina, ktorá si zaslúži televíziu Prime Time – nie únavný moment.

Nakoniec by sme mohli obnoviť matku. Nechajte ju vziať do centra pozornosti. Zapnite si bezpečnostné pásy.

Zverejnenie FTC: Dostal som kópiu tejto knihy od vydavateľa. Získanie bezplatnej kópie neovplyvnilo moju rnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *