Campylobacterióza u psov

Dec 10, 2022 category

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to Pinterestpinterestpinterestshare do Moreaddthismore1

Campylobacterióza u psov je bakteriálna infekcia tráviaceho traktu veľa často ovplyvňujúcich šteniatka mladšie ako 6 mesiacov. V skutočnosti, až 50% zdravých psov môže priniesť tieto baktérie do ich tráviaceho traktu, ktorý ju vyliezol do výkalov, keď je pod imunitným alebo emocionálnym stresom. Campylobacter je veľa často prenášaných požitím kontaminovaných výkalov, potravín alebo vody, a často sa často vyskytuje v chovateľskej stanici alebo preťaženej situácii.

Medzi príznaky choroby patrí zvracanie, horúčka, napätie na pohyb čriev, okrem straty chuti do jedla. Definitívna diagnóza je možná iba špeciálnymi kultúrami stolice uskutočňované vo vonkajšom laboratóriu. Liečba Campylobacter zahŕňa buď liečbu IV alebo perorálnu tekutinu, okrem správnej antibiotickej liečby na liečbu bakteriálneho nadmerného rastu u postihnutých zvierat. Pri včasnej diagnostike, ako aj prognóze liečby je normálne vynikajúca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *