Mal by môj maznáčik jesť starú diétu?

Jan 17, 2023 category

Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore1

Jednou z najbežnejších otázok uvedených na klinike je, kedy by mal opatrovník zvierat zvážiť zmenu stravy svojich domácich miláčikov na konkrétny vzorec. Toto je jedna z najviac nepochopených oblastí výživy zvierat. Ako holisticky orientovaný veterinár, najdôležitejšie aspekty zdravého kŕmenia zahŕňajú minimálne spracovanú, najlepšie surovú stravu pre domáce zvieratá, ktoré napodobňujú to, čo sa domáce zvieratá vyvinuli na jedenie vo voľnej prírode. Ak to nie je možné, je skutočne prijateľná alternatíva, ako napríklad Petguard alebo Wysong, minimálne spracovanú stravu. Takéto potraviny boli už desaťročia charakteristickými znakmi v holistickom veterinárnom medicíne a takmer určite sa nenájde na zozname stiahnutí z potravín pre domáce zvieratá.

Považujem za ešte dôležitejšie udržiavanie najzdravších dospelých alebo starších domácich miláčikov na diéte, ako sú tu uvedené, s cieľom udržať optimálne zdravie a starnúce funkcie orgánov. Jediný čas, keď zvážim kŕmenie stravovania starších domácich miláčikov alebo možno aj jedlo s nízkym obsahom bielkovín, je, keď domáce zviera má pokročilú patológiu svojej pečene alebo obličiek, ako je určené krvnou prácou, aby sa pracovné zaťaženie mohlo znížiť na týchto životne dôležitých orgánoch. Avšak vo väčšine zdravých starších domácich miláčikov je pre mňa kontraproduktívne meniť vzorce a/alebo redukovať bielkoviny, pretože zistím, že v mnohých prípadoch sú tieto staršie diéty výživne horšie a kŕmením ich môžeme viesť k zvýšeniu zdravotných problémov v našich milovaných Senior Pets.

zdravie domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *