Laserová operácia pre váš domáci miláčik

Sep 28, 2022 category

AddTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore

V posledných rokoch došlo k zvýšeniu záujmu a vývoja laserovej chirurgie pre našich domácich miláčikov. Nielenže je laserová operácia zvyčajne rýchlejšia a menej traumatická ako stará čepeľ skalpelu, ktorá sa používa po celé desaťročia, ale čas zotavenia je rýchlejší, okrem minimalizovanej bolesti a nepohodlia.

Medzi rozmanitými podmienkami, ktoré je možné teraz využiť laserová chirurgia štruktúry ako oči a uši. Dokonca aj veľa veľkých nádorov môže byť omnoho úspešnejšie odstránené s menším krvácaním a traumou pomocou laserových chirurgických techník pri štandardnej operácii mäkkých tkanív. V nedávnom článku v časopise bol domáci pes s chronickým zápalom uší vrátane silného opuchu a zatvorenia ušného kanála úspešne liečený terapeutickým laserom. a vo veku, keď sa opatrovníci zvierat snažia nájsť menej invazívne a menej traumatické chirurgické techniky.

Pre laserovú chirurgiu má veľa potenciálnych výhod, vrátane minimalizovaného opuchu a zápalu, zníženia bolesti, ako aj antimikrobiálnych účinkov, keď chirurg pulzuje pri dostatočne vysokej energii. Chcel by som povzbudiť opatrovníkov zvierat, aby hľadali veterinárnych lekárov kvalifikovaných v tejto rastúcej oblasti malých zvierat a chirurgie.

Zdravie domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *