American Heart Association podporuje vlastníctvo domácich miláčikov pre Heart Health

Jul 30, 2022 Uncategorized

AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestpinterestPirestShare do Moreaddthismore6

American Heart Association práve vydala nový dokument o vedeckom vyhlásení v časopise Circulation s názvom „vlastníctvo domácich miláčikov a kardiovaskulárne riziko“. Závery v tomto dokumente podporili rôzne organizácie srdcového zdravia vrátane Americkej asociácie kardiovaskulárnej a pľúcnej rehabilitácie, Americkej spoločnosti pre hypertenziu, Americkej spoločnosti pre preventívnu kardiológiu, Národnej srdcovej nadácie Austrálie, Asociácie preventívnych kardiovaskulárnych sestier, a svetová federácia srdca. Srdcové choroby sú najvyššou príčinou smrti pre mužov aj ženy, takže techniky na zníženie rizika srdcových chorôb a zlepšenie zdravia srdca sú veľmi dôležité.

V tomto článku odborníci preskúmajú dôkazy preukazujúce vplyv vlastníctva domácich miláčikov na zdravie srdca:

Vlastníctvo domácich miláčikov je zvyčajne spojené so zníženým krvným tlakom.

Niektoré štúdie ukazujú nižšie riziko vysokého cholesterolu a triglyceridov u majiteľov psov v porovnaní s tými, ktorí nevlastnia psa.

Majitelia psov sú oveľa aktívnejší ako majitelia, ktorí nie sú vlastníci. Napríklad jedna štúdia uviedla, že majitelia psov kráčali dvakrát toľko ako majitelia. Majitelia psov povedali, že kvôli svojim psom musia chodiť oveľa viac.

Vlastníctvo domácich miláčikov znižuje reaktivitu srdca na stres.

Medzi ľuďmi, ktorí majú srdcové choroby, je prežitie medzi majiteľmi psov podstatne lepšie.

Odborníci dospeli k záveru, že vlastníctvo domáceho maznáčika – najmä pes – pravdepodobne znižuje riziko srdcových chorôb. Tieto zistenia viedli k odporúčaniu American Heart Association, že vlastníctvo domáceho maznáčika – najmä psa – môže byť rozumnou technikou, ktorá pomáha znížiť riziko srdcových chorôb. Starostlivo však varovali, že prijatie psieho by sa malo robiť hlavne pre cieľ znížiť kardiovaskulárne riziko. Keď hovoríme o sile vrtiacich chvostov, trávenie času psom môže mať neuveriteľnú liečivú silu. Aj keď psy môžu ponúkať pozoruhodné pohodlie a spoločnosť, sú to živé bytosti, ktoré vyžadujú každodennú starostlivosť, vrátane času na jedlo, hranie a odpočinok. V niektorých prípadoch nie je možná zodpovednosť za starostlivosť o domáce zviera na plný úväzok. V takom prípade by ste mohli alternatívne využiť interakcie domácich miláčikov tým, že dobrovoľne chodili po psích suseda alebo hrali s jej mačkou. Alebo by ste mohli zvážiť dobrovoľníctvo v útulku pre zvieratá pre psie chôdzu alebo pritúliť čas s mačkami alebo králikmi čakajúcimi na adopciu.

Pomôžte v boji proti štatistikám srdcových chorôb tým, že budete viac cvičiť, jesť správne a tráviť kvalitný čas s vašim obľúbeným domácim miláčikom. Čas s našuchorenými je zábavný a podľa odborníkov z American Heart Association je dobré pre vaše srdce.

zdravotné prínosy domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *