Loose-Leash Walking: Dni 7-8

Jun 19, 2022 category

Ace a ja sme sa zamierili do parku Lindenwood vo Fargo v sobotu na veľmi potrebnú prechádzku. Musíme tam jazdiť, ale je to len pár kilometrov.

Myslel som, že tento park bude pre Ace dobrý, pretože je plný stromov a veveričiek, a on tam bol len niekoľkokrát. Mutt dostal nejaký kvalitný čas čuchania.

Aj keď bolo také chladné, bol som šokovaný, že som celú hodinu prešiel iba dvoma ľuďmi, keď sme boli vonku. Ace podpätko bez vodítka, keď sa k nám blížil bežec a potom k chodcovi.

Nezaslúžil som na ňom 100 percent, aby som zostal v pozícii na päte, ale veril som mu, že neskáka alebo prenasleduje. Na moje prekvapenie zostal v polohe na päte a sotva sa pozrel na ľudí. dobrý chlapec!

Bol by to ďalší príbeh, keby niekto z ľudí mal psy alebo sa rozhodli uznať mutt. Namiesto toho nás ignorovali a pokračovali v ceste. Samozrejme by som orezal vodítko späť na eso, keby boli zapojení nejakí psi.

Jedným z dôvodov, prečo sa Ace podpätky dobre z vodítka, je to, že si zo mňa nemôže vyzdvihnúť žiadne napäté signály zo mňa cez vodítko.

Majitelia (vrátane mňa!) Niekedy predvídajú správanie psa a neúmyselne vytiahnú alebo utiahnú vodítko skôr, ako domáci pes dokonca urobí niečo zlé. To všetko je, aby domáceho maznáčika bolo oveľa viac znepokojené a povzbudzuje ju, aby vytiahla alebo vypadla.

Pokiaľ ide o Ace, urobil na našej prechádzke oveľa lepšie, ako som čakal. Rozišiel som to do častí päty na vodítku a na päte z vodítka.

Páči sa mi, že ma domáceho maznáčika chodí po mojej boku, ale je tu tiež niečo úžasné, keď si užívam psa psa, ktorý sa blíži, len je psom. Preto som odmenil eso časom na beh.

Vždy sa uistite, že mu zavolám každých pár minút, keď beží, a potom ho prepustí ideálne, takže sa nespája, ktorý sa mi týka, keď sa vráti na vodítko.

Strávili sme tiež nejaký čas hraním načítania. Bol som šokovaný, že aj keď som dovolil, aby Ace bol „slobodný“, radšej chodil po mojej strane veľa času. To pre neho nie je normálne, takže dúfam, že sa moja prax vyplatila a nebol to len prednisón.

Nikdy sme sa nedostali do parku pre psov Pet Dog, pretože potom, čo sme opustili Lindenwood, sme boli obaja príliš chladní na to, aby sme robili oveľa iného.

Nútil som eso nosiť svoju vestu, z ktorej nebol nadšený. Ale keď je zima von, triasne sa bez toho. Je to na hovno pre čiernych psov s krátkymi vlasmi. V zime sú vždy chladné, ale v lete horúce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *