Najlepšie ryby pre malú nádrž: 22 malých rýb pre vaše sladkovodné akvárium

Oct 23, 2022 Uncategorized

hľadanie malého doplnku k novému alebo existujúcemu sladkovodnému akváriu? Máme to najlepšie z malých plemien akváriových rýb pre vašu nádrž. Všetky tieto ryby pre malú nádrž sú menšie ako 3 palce, ale všimnite si, že početné z týchto druhov robia najlepšie, keď v malej škole s minimom 3 až 5 jednotlivcov.

Pred zmiešaním nových druhov rýb dôkladne vykonajte prieskum v nákupe, aby ste sa uistili, že parametre prostredia sa zhodujú a majú rovnakú kompatibilitu. Všetky nové ryby by mali byť v karanténe v samostatnej nádrži so samostatným zariadením počas 4 až 6 týždňov, aby sa predišlo šíreniu choroby.

Mickey Mouse Platy Fish pre malú nádrž

Platy sú farebné, živé ryby, ktoré sú veľmi vhodné pre začiatočníkov. Pretože sú to živé ryby, mnohí fandovia začínajú iba s jednou rybou-ktorá sa môže rýchlo znásobiť na početné ryby. Mickey Mouse Platy je pomenovaná pre veľmi konkrétny farebný vzor vytvorený v chvostovom stopke.

Medzi ďalšie druhy platy patrí červený wagtail, wagtail a mnoho ďalších.

Prehľad druhov

Bežné mená: Golden Moon Platy, Mickey Mouse Platy, Moonfish

Vedecký názov: Xiphophorus maculatus

Veľkosť dospelých: 1 až 2 palce (3 1/2 až 5 centimetrov)

Dĺžka života: 5 rokov

Guppies Ryby pre malú nádrž

Guppies sú základným kameňom hobby malých rýb. Ďalším druhom živým chrbtom, Guppy Tanks sú zvyčajne prekročené potomkami z častého šľachtenia. Najlepšia zručnosť, ktorú môže majiteľ Guppy naučiť, je povedať rozdiel medzi mužmi a ženami, aby zabránil explodovaniu populácií.

Prehľad druhov

Bežné meno: Guppy

Vedecký názov: Poecilia reticulata

Veľkosť dospelých: 2 palce

Dĺžka života: 2 až 3 roky

Zebra Danio (Zebrafish) Ryby pre malý tank

Tieto malé pruhované ryby sú jednou z mála v akváriovom koníčku, ktoré nevyžadujú tropické teploty. Zebrafish sú pokojní, komunitní hráči, ktorí milujú školenie v skupinách. Na trhu s domácimi miláčikmi je k dispozícii viac druhov Danio s rôznymi farbami a značkami.

Prehľad druhov

Bežné názvy: pruhované Danio, Zebra Danio, Zebrafish

Vedecký názov: Danio rerio

Veľkosť dospelých: 2 palce

Dĺžka života: 5 rokov

Neónové tetra ryby pre malý tank

Jedným z najbežnejších malých druhov sladkovodného akvária je Neon Tetra. Tieto ryby sú známe svojím farebným vzhľadom s jasne červenými a modrými pruhmi. Sú to úžasné komunitné ryby a škola spolu v dynamickej vlne.

Kardinálny alebo červený neón Tetra je ďalším veľmi podobným druhom. Sú odlišné od oveľa bežnejšej neónovej tetra podľa ich dlhšej červenej bruškovej tyčinky. Čierny neón tetra je podobný druh s čiernymi tyčami namiesto farby.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Neon Tetra, neónové ryby

Vedecký názov: Paracheirodon Innesi

Veľkosť dospelých: 1 1/2 palca (4 centimetre)

Dĺžka života: 5 rokov

Biele oblaky Mountain Minnow

Minnow White Cloud Mountain je ďalší druh malých rýb, ktorý nevyžaduje tropické teploty. Tieto ryby sa darí dobre v miernych nádržiach so zebrafishom a zlatou rybkou, ponúkajú, že nie sú veľkosti občerstvenia. Tieto ryby sú bežné v niektorých nastaveniach aquascape, kde sa zameriavajú na rastliny, nie nevyhnutne na ryby.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Canton Danio, Chinese Danio, White Cloud, White Cloud Mountain Fish, White Cloud Mountain Minnow

Vedecký názov: Tanichthys Micagemmae

Veľkosť dospelých: 1 1/2 palca

Dĺžka života: 3 až 5 rokov

HARLEQUIN RASBORA FISH pre malý tank

Harlekýn Rasbora je malá, školská ryba s dynamickým rubínovým sfarbením. Tieto pokojné ryby dodávajú do vysadených alebo akvašpovaných nádrží jasný striekajúci farbu. Existuje mnoho rôznych druhov Rasbora, ktoré zostávajú malé a dobre sa darí v komunitných tankoch.

Prehľad druhov

Bežné meno: Red Rasbora

Vedecký názov: Trigonostigma Heteromorpha

Veľkosť dospelých: 1 3/4 palca (4 1/2 centimetrov)

Dĺžka života: 6 rokov

Serpae tetra ryby pre malú nádrž

Serpae tetra je menšia ryba s veľkou osobnosťou. Tieto jasne červené školské ryby s čiernymi plutvami ponúkajú farbu prírodnej nádrže. Tieto ryby sú veľmi aktívne a majú prax hryzenia plutiev svojich kamarátov a tankov.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Krvný charakter, Callistus, Callistus tetra, Jewel Tetra, Red Minor Tetra, Red Serpae, Serpa Tetra, Serpae Tetra

Vedecký názov: hyphessobrycon sa rovná

Veľkosť dospelých: 1 3/4 palca (4 1/2 centimetrov)

Dĺžka života: 5 rokov

Panda Corydora Fish pre malú nádrž

Panda Corydora je najbežnejším druhom Corydora v obchode s domácimi zvieratami. Tieto ryby majú biele alebo priesvitné telá s kontrastnými čiernymi škvrnami, čo im dáva svoje sfarbenie pandy.

Existuje viac druhov Corydoras s podobnými pokojnými temperamentmi. Hlavné rozdiely medzi týmito druhmi sú ich farby a označenia. Všetky Corydoras sú malé, pokojné, dno, nočné druhy rýb.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Panda Catfish, Panda Cory, Panda Corydoras

Vedecký názov: Corydoras panda

Veľkosť dospelých: 2 palce (5 centimetrov)

Dĺžka života: 10 rokov

Glowlight Tetra Fish pre malú nádrž

Glowlight Tetra sa nesmie zamieňať s glofish druhmi. Ich sfarbenie pochádza z prírodných farebných vzorov a nebolo geneticky skonštruované.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Glowlight Tetra, Glolight, Fire Nel

Vedecký názov: Hemigrammus erythrozonus

Veľkosť dospelých: 1 1/2 palca (4 centimetre)

Dĺžka života: 5 rokov

Plách Puffer Fish pre malú nádrž

Novší prírastok do hobby akvária, Peach Puffer je malý, ale mocný člen rodiny Pufferfish. Nedovoľte, aby vás ich malá veľkosť oklamala! Tieto malé ryby môžu byť agresívne, dokonca aj proti ich vlastnému druhu.

Pre začiatočníkov sa neodporúča hrách. Správna strava a životné prostredie sú nevyhnutné pri dlhodobom prežití týchto rýb.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Peach Puffer, Dwarf Puffer, Bumblebee Puffer, Malabar Puffer, Pygmy Puffer

Vedecký názov: Carinotetraodon Travancoricus

Veľkosť dospelých: 1 až 1 1/2 palca

Dĺžka života: 4 roky

Tiger Barb Fish pre malú nádrž

Tiger Barb je ľahká ryba, o ktorú sa dá postarať, ale v komunitných tankoch nehrajú dobre. Uistite sa, že sú v oveľa agresívnejších nádržiach na úrovni a majú veľa priestoru na plávanie.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Tiger Barb, Sumatra Barb a Partbelt Barb

Vedecký názov: Barbus Tetrazona

Veľkosť dospelých: 3 palce

Dĺžka života: 6 rokov

Ryby meču pre malú nádrž

Pomenovaný podľa ich podlhovastého ventrálneho chvosta je meč, ďalšou živou nositeľovou rybou, ktorá dokáže rýchlo premôcť malý systém. Na trhu s rybami pre domáce zvieratá je k dispozícii množstvo farebných odrôd spoločnosti Swordtail.

Prehľad druhov

Bežné meno: Swordtail

Vedecký názov: Xiphophorus helleri

Veľkosť dospelých: 3 až 4 palce

Dĺžka života: 3 až 5 rokov

Nemecký Ram

V rodokmeni Cichlid je veľa druhov, ale relatívne málo, ktoré zostávajú malé. Nemecký Blue Ram je jedným z takýchto druhov, ale neodporúča sa pre začiatočníkov vzhľadom na ich prísne požiadavky na kvalitu vody a biotopy.

Prehľad druhov

Bežné mená: nemecký modrý Ram, Ram Chiclid, nemecká modrá

Vedecký názov: Mikrogeophagus Ramirezi

Veľkosť dospelých: 2 až 3 palce

Dĺžka života: 2 až 3 roky

Buenos Aires tetra

Buenos Aires Tetra sa vracia v akváriovom koníčku. Tieto farebné ryby sú známe ako nenásytní rastlín, vidia sa oveľa viac v silne vysadených nádržiach, kde je rastlinné potraviny hojné. Tieto komunitné ryby sa ľahko starajú a môžu tolerovať početné chyby pre začiatočníkov.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Buenos Aires Tetra, diamant Spot Characcin, Rybie Ryby

Vedecký názov: hyphessobrycon AniSitsi

Veľkosť dospelých: 2 3/4 palca (7 centimetrov)

Dĺžka života: 5 rokov

Trpasličí gourami ryby pre malú nádrž

Z početných druhov gourami je málo, ktoré zostávajú malými. Mnoho gouramov sú stredne veľké ryby, ale trpaslík gourami, ako už názov napovedá, sa dosahuje iba na 2 palce. Rovnako ako iné gouramis, aj tieto ryby na strednej úrovni majú osobitné environmentálne požiadavky na úspešný život.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Dwarf Gourami, Flame Gourami, Powder Blue Gourami, Red Gourami, Sunset Gourami

Vedecký názov: Trichogaster ialius

Veľkosť dospelých: 2 palce

Dĺžka života: 4 roky

Zlato (čínska) Barbová ryba pre malý tank

Aj keď je táto ryba vo voľnej prírode zelená, bola chybne chovaná, aby ukázala fantastické zlaté sfarbenie. Tieto aktívne ryby hrajú dobre v komunitných nádržiach, ale vyberú sa o niečo menej ako tropické teploty.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Čína Barb, čínska barbá, čínska polotianna pruhovaná, zlatá Barb, Green Barb, Halfed Barb, polovičné pruhy Barb, Schubert’s Barb, šesťpásmová prúžkovaná barbá

Vedecký názov: Puntius semifasciolatus

Veľkosť dospelých: 3 palce (7 1/2 centimetrov)

Dĺžka života: 5 rokov

Betta Fish pre malú nádrž

Ryby Betta sú jedným z najbežnejších druhov rýb pre domáce zvieratá. Vzhľadom na svoju agresívnu povahu by sa mali mužské betty držať ďalej od iných mužských bettov. Niektoré ženské betty môžu vyjsť v skupinách, ale nie všetky. Ryby Betta prichádzajú v dúhovej rozmanitosti farieb a tvarov chvosta.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Betta, siamská bojová proti rybám

Vedecký názov: Betta Splendens

Veľkosť dospelých: 3 palce (7 centimetrov)

Dĺžka života: 2 až 3 roky

Ryby hachetfish pre malú nádrž

Hľadáte oveľa náročnejšie a zriedkavejšie malé druhy rýb? Hatchetfish má veľmi jedinečný, komprimovaný tvar tela, ktorý je známy tým, že letí nad hornou časťou vody pomocou svojich plutiev podobných krídlam. Tieto ryby nie sú určené pre začiatočníkov, pretože majú veľmi konkrétne požiadavky na tank.

Prehľad druhov

Bežné meno: mramorované Hatchetfish

Vedecký názov: Carnegiella Strigata

Veľkosť dospelých: 1 až 1 2/5 palca

Dĺžka života: 5 rokov

Kongo tetra ryby pre malý tank

Kongo Tetra tlačí maximálnu dĺžku kategórie malých rýb, ale tieto školské ryby sú dúhovým doplnkom mnohých tankov. Sú to pokojné akváriové ryby, pričom muži majú dlhšie plutvy ako ženy.

Prehľad druhovBežné meno: Kongo tetra

Vedecký názov: Fenacogrammus prerušenie

Veľkosť dospelých: 3 až 3 1/2 palca

Dĺžka života: 3 až 5 rokov

Ryba z majáka

Beacon Fish je ďalším členom rodiny Tetra. Táto ryba, tiež známa ako tetra hlavy a zadného svetla, má výrazné medené škvrny, ktoré pripomínajú svetlá na vozidle. Tieto ryby robia najlepšie pri nižšom osvetlení s množstvom krytu rastlín.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Beacon Fish, Beacon Tetra, hlava a chvost Tetra

Vedecký názov: Hemigrammus Ocellifer

Veľkosť dospelých: 2 palce

Dĺžka života: 5 rokov

Čierna fantómová tetra

Namiesto jasných farieb je čierna Phantom Tetra známa svojím tmavším vzhľadom s predĺženou chrbtovou plutvou. Tieto ryby sú úžasným kontrastom s ostatnými druhmi tetra, ktorí zvyčajne budú všetci dokopy.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Black Phantom Petra, Phantom Tetra

Vedecké meno: Megalamphodus megalopterus

Veľkosť dospelých: 1 3/4 palca (4 1/2 centimetrov)

Dĺžka života: 5 rokov

Čierna rubínová barma

Čierna rubínová barbá, známa ako fialová barb, má výrazné tmavo červené sfarbenie, ktoré sa zvyčajne nevidí u iných akváriových rýb. S podobným tvarom tela ako Tiger Barb (vyššie) tieto ryby začínajú bledožltým telom, ktoré sa prehlbuje so zrelosťou.

Prehľad druhov

Bežné názvy: Purple-hlavne Barb, Purplehead Barb, Ruby Barb, Black Barb

Vedecký názov: Pethia nigrofasciata

Veľkosť dospelých: 2 palce

Dĺžka života: 5 rokov

Malé ryby môžu mať malé telá, ale to neznamená, že potrebujú malú nádrž! Niektoré malé druhy majú väčšie požiadavky na tank v dôsledku teritoriality alebo potreby školy v skupinách.

Pred pridaním akýchkoľvek nových rýb do existujúcej nádrže nezabudnite urobiť svoj prieskum, aby ste sa uistili, že každý bude chodiť a mať príslušné požiadavky na kvalitu vody vrátane teploty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *