Čistenie vzduchu 101: Pochopenie významu vysokej kvality vzduchu v interiéri

Apr 20, 2023 category

od Annette UDA
31. augusta 2018
Čistý vzduch. Vystúpime von na čerstvý dych, aby sme odstránili naše hlavy a tiež oživili našich duchov. Z čoho sme však práve vystúpili tak, ako do čoho vstúpime späť? Ak vám záleží na bezrizikovom aj úspešnom podnikaní, ale nevyčistíte svoj vnútorný vzduch, ohrozujete svojich klientov, svoju spoločnosť, ako aj svoje zdravie a wellness. Dodržiavanie sú niektoré základy čistenia vzduchu, ktoré potrebujete vedieť.

Prečo sú prostredia starostlivosti o vylepšené nebezpečenstvo pre šírenie nákazlivých chorôb

Zaistite nepoškvrnenú firmu, čistiace sa povrchy po každom klientovi, ale pravda je veľa baktérií, ktoré môžu spôsobiť zmätok vašim klientom, ako aj vašej spoločnosti, sú vo vzduchu – a túto metódu zostávajú po dlhú dobu. Infekcie horných dýchacích ciest u zvierat, ako je psia chrípka, mačkový kalicirus, ako aj psie kašeľ, sa môžu v okamihu šíriť. Kašeľ tu. Kýchanie tam. Zatiaľ čo niektoré nákazlivé zárodky (alebo patogény) môžu jeseň na povrch, mnohí zostávajú vo vzduchu a nákazliví po dlhú dobu.

Prostredie starostlivosti sú tiež obzvlášť zraniteľné voči nákazlivej chorobe žijúcej vo vzduchu vďaka neustálym odlievaniu Danderovho odrezania a čistenia. Ďalej, vďaka kúpaniu a vysokej úrovni vlhkosti je atmosféra prvá pre podporu baktérií, ktoré môžu viesť k rôznym infekciám vrátane horných dýchacích ciest.

Ako sa šíria nákazlivé ochorenie vzduchom

Väčšina z nás „presne“, ako sa môže choroba rozšíriť s kontaktom s kontaminovanými objektmi. Vidíme misku alebo hračku pokrytú slobberom. Rovnako vidíme priameho kontaktu s infikovanými psami; Dotknutie sa nos, čuchajú zadky. Môžeme vyčistiť predmety a zabrániť ostatným psom, avšak čo to, čo nevidíme? Napríklad psie kašeľ, ako aj chrípka, sú choroby vo vzduchu. To znamená, že sa šíria hlavne vzduchom. Keď infikovaný zvierací kašeľ, kýchne, šteká alebo dokonca prelieva Dander – len raz – uvoľní do vzduchu nespočetné mikroskopické kontaminanty.
Reklama

Zatiaľ čo niektoré z týchto kontaminantov sú veľké a ťažké dostatočné na jeseň na povrch, kde sa môžu zbaviť čistenia povrchu, mnohé z nich sú „aerosolizované“. Tieto prakticky nepodstatné baktérie, ako aj vírusy môžu zostať životaschopné (nažive, ako aj schopné infikovať) vo vzduchu až dva týždne, pritiahajú Ďalším hostiteľom. Po požití tieto činidlá začnú spôsobiť zmätok v hornom dýchacom trakte.

Ako nezdravý vzduch vás bolí, váš personál a vaše podnikanie

Potenciálne katastrofický účinok pre vašu spoločnosť z nákazlivého vypuknutia vzduchu je zrejmý-temporary uzavretie pri čistení, ako aj potenciálne dlhotrvajúce poškodenie vašej povesti. Čo však môže byť menej zrejmé, keď sa týka vysokej kvality vzduchu v interiéri, je nepriaznivý vplyv na deň – dňový výkon zo strany vy aj vašich zamestnancov.

Nezdravý vzduch môže spôsobiť vysokú mieru neprítomnosti vďaka šíreniu prechladnutia alebo chrípky okrem toho, že z dôvodu bolesti hlavy je dokonca ľahké rozhodovanie. Pretrvávajúca vôňa uterákov umytých vo voňavom čističi práčovne, voňavé šampóny, upravujúce spreje, ako aj čistiace prostriedky na povrchy môžu prispieť k znečisteniu ovzdušia v interiéri ovzdušia. Tieto prchavé organické zlúčeniny znečisťujúce ovzdušie (VOC) sa môžu vyskytnúť napríklad z čerstvej farby alebo novej podlahy.

Prečo čistenie povrchu nestačí

Programu šírenie nákazlivých baktérií, ako aj vírusov môže byť obmedzené typickou technikou utierania povrchov, ako aj nástrojov s dezinfekčným látkam s rozprašovaním, je však jednoduché vynechať mikroskopické kontaminanty, ktoré môžu stále trvať na podlahách, upravovať stoly, dosky aj na dosky, ale aj na dosky, dosky, aj dosky, aj dosky, aj dosky, dosky, aj dosky, dosky, aj na dosky, aj na dosky, dosky, aj na dosky, aj na dosky, aj keď je jednoduché vynechať mikroskopické kontaminanty. ako akýkoľvek typ iného povrchu, ktorý potrebuje rutinné čistenie. Majte na pamäti tieto mikroskopické kontaminanty, ktoré sa držia prachu, ako aj nekonečne jazdia na týchto vzduchových prúdoch? Rovnako ako tie VOC, ktoré znečisťujú váš vzduch? Čistenie povrchu záleží a malo by byť súčasťou akéhokoľvek typu čistiaceho protokolu, ale len povedané, nestačí.

Ako vyčistiť vzduch

Ako vyčistíte niečo, čo vás obklopuje, čo nevidíte? Verte, že čistí vzduch trochu ako chladenie vzduchu. Mimoriadne povedané, klimatizácie pracujú chladením vzduchu tak, ako to súvisí s nimi. Horúci vzduch ide dovnútra, vyjde chladný vzduch. Vzduch môžete vyčistiť dezinálnou hodnotou, keď prechádza s niečím, čo zabije baktérie, ako aj vírusy, ako aj zbavte sa VOC. Že niečo je ultrafialové germidálne ožarovanie (UVGI).

UVGI sa často nazýva UVnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *